Gündemden kısa kısa...

Galatasaray'ın Seyrantepe'deki stat projesine İstanbul'da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan onay geldi. Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, Başkan Yardımcısı Adnan Polat...

Stadın önü açıldı
Galatasaray'ın Seyrantepe'deki stat projesine İstanbul'da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan onay geldi. Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, Başkan Yardımcısı Adnan Polat, yönetici Işın Çelebi ve stat projesiyle ilgili üç mimarın verdiği brifingi dinleyen Başbakan, daha önce onayladığı projeye son onayı da vererek inşaata başlanması için bitirilmesi gereken işlemlerin yarına kadar mutlaka tamamlanmasını istedi. Bu gelişmeler ışığında Sarı-Kırmızılı yöneticiler Seyrantepe'de yapılacak stadın temelini önümüzdeki haziran ayında atmayı kesinleştirdi.

Baki'den organ bağışı
Beşiktaşlı futbolcular Baki Mercimek, Serdar Kurtuluş ve Can Erdem, dün Türk Böbrek Vakfı'nı ziyaret ederek, burada tedavi gören hastalara moral verdiler. Vakfın İncirli'de bulunan merkezine gelen Baki, Serdar ve Can, tek tek odaları gezerek hastalara geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Ziyarette, Baki organlarını bağışlayıp, ayrıca vakfa bir diyaliz makinesi sözü verirken "En azından bir insanın bu şekilde kurtulmasını diliyorum" dedi.

En çok Barça izlendi
Geçen sezon Şampiyonlar Ligi ve La Liga'da şampiyonluğa ulaşan Barcelona, yıl boyunca topladığı taraftar sayısıyla da rakiplerine fark attı. Avrupa futbolunda statlarına en çok taraftar çeken 30 takımın sıralandığı listede Katalan ekibi, sezon boyunca ortalama 73 bin 225 taraftarla listenin ilk sırasında yer almayı başardı. Listede yer alan diğer takımlar şöyle: 2. Dortmund, 3. Real Madrid, 4. Manchester United, 5. Bayern Münih, 6. Schalke, 7. Milan, 8. Celtic, 9. Hamburg, 10. Newcastle United.

Şampiyona acı suçlama
Kelebek stilde olimpiyat şampiyonu Polonyalı yüzücü Otylia Jedrzejczak, kullandığı araçla kaza yaparak kardeşinin ölümüne neden olmaktan yargılanıyor. Plonsk bölge mahkemesi hâkimi Radoslaw Jarosinski, 23 yaşındaki şampiyon yüzücünün, 2005 yılında 19 yaşındaki kardeşi Szymon ile birlikte yolculuk ederken dikkatsizlik neticesi kazaya sebep olmak ve kardeşinin ölümüne neden olmaktan yargılandığını, Otylia'nın suçlu bulunması durumunda sekiz yıl hapis cezasına çarptırılabileceğini söyledi.

Tottenham'a ünlü talip
İngiliz ekibi Tottenham Hotspur'a NBA'den talip var. Çocukluğundan bu yana Tottenham taraftarı olduğunu söyleyen Phoenix Suns'un yıldızı Steve Nash Tottenham'ı almak isteyen olursa kendisinin de bu satışta yer alabileceğini söyledi. 33 yaşındaki oyun kurucu, "Bir taraftar olarak Spurs'ün oldukça kârlı bir yatırım olduğunu düşünüyorum" dedi.