Gündemden kısa kısa...

Fenerbahçe'nin eski oyuncusu Pierre van Hooijdonk, Avustralya'nın Perth Glory takımına transfer oluyor. 37 yaşındaki tecrübeli oyuncu yeni takımıyla yedi maç için kiralık olarak sözleşme imzalayacak.

Yedi maçlık kanguru
Fenerbahçe'nin eski oyuncusu Pierre van Hooijdonk, Avustralya'nın Perth Glory takımına transfer oluyor. 37 yaşındaki tecrübeli oyuncu yeni takımıyla yedi maç için kiralık olarak sözleşme imzalayacak. Avustralya A Ligi ekiplerinden Glory'nin yardımcı antrenörü Dave Mitchell "Kendisi önemli takımlarda oynamış başarılı bir isim. Şu anda da Feyenoord'da olduğuna göre durumu iyi demektir" diye konuştu.

Gece 'altılı'sı başlıyor
Türkiye Jokey Kulübü (TJK), bu yılın mayıs ayından itibaren ilk kez gece yarışları düzenlemeye başlayacak. TJK Başkanı Umur Tamer, İzmir'de bulunan Şirinyer Hipodromu'nda gece yarışları planlandığını belirterek, "Yarışseverler artık gece de at yarışı izleyebilecek. Dünyada da özellikle sıcak bölgelerde gece yarışlarının yaygınlaşmaya başladı, ülkemizde gece yarışlarının seyirciyi önemli ölçüde artıracağını düşünüyoruz" diye konuştu.