Gündemden kısa kısa...

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim 2008 Avrupa Şampiyonası organizasyonunun Türkiye-Yunanistan ortaklığına verilmemesinin, sporun ülkeler arası barışı sağlaması konusunda bir fırsatın yitirilmesine sebep olduğunu söyledi.

'Barış için fırsattı'
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim 2008 Avrupa Şampiyonası organizasyonunun Türkiye-Yunanistan ortaklığına verilmemesinin, sporun ülkeler arası barışı sağlaması konusunda bir fırsatın yitirilmesine sebep olduğunu söyledi. Federasyon yetkilileriyle birlikte, Batı Trakya Futbol Kulüpleri Birliği ile Hakemler Derneği'nin daveti üzerine Gümülcine'ye gelen Terim, "Yıllarca yapılamayanları biz iki yıl içerisinde başarabilirdik. Çünkü futbolun böyle de bir etkisi var. Sporun barıştaki rolünü herkes görebilirdi" şeklinde konuştu. Yunanistan maçına da değinen teknik adam "Biz maça hazırız. Çocuklarımızın en iyi şekilde bizleri temsil edeceklerine inanıyoruz. Ancak, maçlar kazanılır ya da kaybedilir. Maç bitince iki dost tekrar ilişkisine devam eder" dedi.

Lig B'de örnek anlaşma
Lig B Yükselme Grubu'nun iddialı ekiplerinden Boluspor ile Alanyaspor taraftarları fair-play anlaşması yaptı. İki ekibin taraftarları dün Alanya'da oynanan maçın öncesinde Alanyaspor Taraftarlar Der-
neği (ALTAD) Lokali'nde toplanarak birlikte kahvaltı yaptılar. Yaklaşık 100 Boluspor taraftarı, ALTAD lokaline, "En büyük Boluspor, en büyük Alanyaspor", "Futbol kavgayla kirletilemez", "Kavgasız dövüşsüz futbol" sloganları atarak geldiler. Lokal önünde bekleyen kalabalık bir Alanyaspor taraftar grubu da konuk takım taraftarlarını çiçeklerle karşıladı. İki takımın taraftarları, bundan sonra oynanacak maçlarda küfürlü tezahürat yapmama, kazanan takımı alkışlama sözü verdikten sonra birlikte kahvaltı yaptılar. Alanyaspor ve Boluspor arasındaki karşılaşma ise 1-1'lik beraberlikle tamamlandı.

İddaa bir süre durabilir
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, yasal süreç tamamlanana kadar İddaa'nın bir-iki hafta oynanmayabileceğini açıkladı. Bakan Şahin, Futbol Federasyonu'nda kayyuma gidilmesi konusundaki tartışmalara da değinerek, "Futbol Federasyonu'nda kayyum gibi bir olayın gerçekleşmesi sözkonusu değil. Zaten Federasyon genel kurul sürecinde olması nedeniyle, bunun hazırlıkları içerisinde" yanıtını verdi.

Akkuş iddialı konuştu
Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, takım halinde Avrupa Şampiyonu olup, 2012'de de Türkiye'ye olimpiyat şampiyonluğunu getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Fransa'da yapılacak Avrupa Halter Şampiyonası'nda en az beş sporcunun altın madalya alacağına inandığını belirten Akkuş dopingle mücedelede de Türkiye'nin en itibarlı ülke seçildiğini ifade etti.