Gündemden kısa kısa...

İngiltere'de düzenlenen Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 3 bin metre finalinde yarışan milli atlet Halil Akkaş dördüncü oldu.

Halil yine dördüncü
İngiltere'de düzenlenen Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 3 bin metre finalinde yarışan milli atlet Halil Akkaş dördüncü oldu. Elemelerde kendi serisinde birinci olarak finale çıkan Akkaş, mücadelenin büyük kısmında orta sıralarda mücadele etti. Son anlarda atak yapan milli sporcunun çabaları sonuç vermedi ve 8:13.14'lük derecesiyle mücadeleyi dördüncü sırada tamamladı. Akkaş, geçen yıl da bu şampiyonada dördüncü olmuştu. İtalyan Cosimo Caliandra 8:02.44 ile birinci olurken Fransız Bouabdellah Tahri ikinci, yarışın tüm bölümlerini önde götürüp son anlarda geçilen İspanyol Jesus Espana da üçüncü sırada kaldı.

Başörtüye FIFA engeli
Montreal yakınlarında yapılan bir turnuvada 11 yaşında Müslüman bir kız çocuğunun başörtüsüyle çıkması üzerine, konuyu görüşen FIFA Yönetim Kurulu sahada başörtü takmanın yasak olduğunu açıkladı. Yönetim kurulu üyelerinden ve aynı zamanda İngiltere Futbol Federasyonu Başkanı Brian Barwick, yaptığı açıklamada, "Eğer futbol oynuyorsanız koyulan kurallara da uymak zorunda kalırsınız. Futbolda 4. kuralda kullanılacak malzemeler belirtilmiştir. Elbette insanların inanışları hakkında duyarlı olmak gerekir ancak, yıkılamayacak bazı kurallar vardır" diye konuştu. FIFA'nın 4. kuralına göre sadece kaleciler koruma amaçlı şapka ya da başlık takabiliyor.

Efes'te Jenkins yolcu
Efes Pilsen, ABD'li oyuncusu Horace Jenkins'le yollarını ayırdı. Lacivert-Beyazlı ekibin genel menajeri Engin Özerhun, bir süre önce kadro dışı bırakılan Jenkins'in sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiğini söyledi.
Özerhun, Jenkins'in yerine kadrolarına bir takviye planlamadıklarını da sözlerine ekledi. 34 yaşındaki skorer basketbolcu, sezon başında büyük umutlarla transfer edilmişti. Efes Pilsen'de kadro dışı bırakılan bir diğer oyuncu Cenk Akyol'un durumunda ise belirsizlik sürüyor.

Sofuoğlu avantajlı
Motosiklette 'World Supersport' serisinde mücadele eden ve Katar'daki sezonun ilk mücadelesinde birinci olan Kenan Sofuoğlu, Avustralya'daki ikinci ayağa da iyi başladı. Hannspree Ten Kate Honda takımı adına yarışan Sofuoğlu, Philip Island Pisti'ndeki sıralama turlarında 1 dakika 35.480 saniyelik derecesiyle bugünkü yarışa da dördüncü cepten başlamaya hak kazandı. Sofuoğlu'nun takım arkadaşı, son şampiyon Sebastien Charpentier üçüncü olurken, Kawasaki'den Fabien Forret pol pozisyonunu elde etti.