Gündemden kısa kısa...

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Yunanistan maçının ardından devlet büyüklerinin kendisini kutlamamasından dolayı üzgün olduğunu söyledi. Ulusoy, "Üzgün olabilirim, ama hiçbir şekilde kızgın ve kırgın olmam mümkün değil.

Ulusoy: Başbakan aramalıydı
Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Yunanistan maçının ardından devlet büyüklerinin kendisini kutlamamasından dolayı üzgün olduğunu söyledi. Ulusoy, "Üzgün olabilirim, ama hiçbir şekilde kızgın ve kırgın olmam mümkün değil. Sayın Başbakan beni değil, Fatih Terim'i aradı. Ama bana göre kurumun başı aranması gerekir. Fenerbahçe'nin, Beşiktaş'ın, Galatasaray'ın başarılarında da artık teknik direktörler aranacak mı acaba?" dedi. Ulusoy, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kendisini aramasından çok mutlu olduğunu da söyledi.
Maçta kulağı koparıldı
Girit Adası'nda, Yunanistan-Türkiye maçının izlendiği bir lokantada çıkan kavgada, işyeri sahibinin kulakları ısırılarak koparıldı. Kandiye (Heraklion) kentinde meydana gelen olayda, lokantada bulunan Bulgar vatandaşları, Türkiye'nin üçüncü golünü kutlamaya başladı. Yunanlılar, Bulgar müşterilerin bu hareketine aleyhte tezahüratla tepki gösterince kavga çıktı. Kavgaya karıştığı bildirilen lokanta işletmecisih hastaneye kaldırıldı ve kulakları, bir operasyonla yerine dikildi.
Millilere 'YouTube'da da ilgi var
Türkiye'nin deplasmanda 4-1 kazandığı Yunanistan karşılaşması internet ortamında da büyük ilgi görmeye devam ediyor. Dünyanın en çok izlenen video paylaşım sitelerinden 'YouTube'da, Tuncay'ın kaydettiği ilk golün Arap spikerin anlatımıyla verildiği görüntüler ilk sırada yer aldı. Sitedeki rakamlara göre, Arap spikerin anlattığı Tuncay'ın golünü şu ana kadar toplam 250 binden fazla kişi izledi.
Tuncay'a Olympiakos kancası
Yunanistan'ın Olympiakos Takımı'nın, Fenerbahçeli Tuncay Şanlı ile ilgilendiği iddia edildi. Yunan Apoyevmatini gazetesi, Yunanistan-Türkiye karşılaşmasını izleyen Olympiakos Başkanı Sokratis Kokkalis'in 'Tuncay'ın performansını çok beğendiğini' ifade ettiğini ve 'fiyatının ne olduğu' yönünde araştırma yaptığını yazdı. Gazete, Kokkalis'in, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan 25 yaşındaki oyuncunun, Olympiakos renklerine bağlanmasının gerekliliğini vurguladığını da kaydetti.
Süper Lig'de değişiklik
Milli Takım oyuncularının Euro 2008 elemeleri dahilindeki Yunanistan ve Norveç maçlarının ardından yorgun dönecek olmaları nedeniyle Turkcell Süper Lig programında değişiklik yapıldı. Buna göre, daha önce 1 Nisan Pazar günü oynanacağı açıklanan Erciyesspor-Trabzonspor karşılaşması 2 Nisan Pazartesi saat 16.00'ya alındı.
El hareketine ceza
Konyaspor maçında Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'e el hareketi yapan
gazeteciye 'sezon sonuna kadar müsabakalara girmeme cezası' verildi. Ligin 21. haftasındaki Konyaspor-Beşiktaş maçının bitmesinden sonra kentteki yerel bir gazetede çalışan foto muhabiri Fatih Ersoy'un, Demirören'e el hareketi yaptığı iddia edildi. İddialar üzerine Türkiye Spor
Yazarları Derneği Konya Şubesi kamera görüntülerini inceledi. Bu incelemede Ersoy'un UEFA kriterlerine aykırı hareket ettiğini ve Demirören'e el hareketi yaptığıni belirlendi.