Gündemden kısa kısa...

Kazakistan ve Moldova Futbol Federasyonları, Türkiye Futbol Federasyonu'na başvurarak ülkelerinde oynanacak kritik maçları yönetmek için hakem talebinde bulundu.

Hakemlere dış talep
Kazakistan ve Moldova Futbol Federasyonları, Türkiye Futbol Federasyonu'na başvurarak ülkelerinde oynanacak kritik maçları yönetmek için hakem talebinde bulundu. Moldova 5 Mayıs'ta oynanacak Sheriff Tiraspol-Zimbru Kişinev maçı için hakem görevlendirilmesini isterken, Kazakistan da hem lig, hem kupada oynanacak zorluk derecesi yüksek maçlarda, Türk hakemlerin görev yapmasını talep etti. Federasyon atamalar için Merkez Hakem Kurulu'nu görevlendirdi.

Hakarete hapis cezası
Erzurum'da amatör maçta hakeme "Adam gibi maç yönet adi herif" diyen Büyükşehir Belediyespor eski başkanı Selçuk Çakmak, 11 ay hapis cezasına çarptırıldı. Maçtan sonra şikâyetçi olan hakem Mustafa Sandalcılar, dün yapılan duruşma sonrasında "Maç içinde defalarca uyardım. O sözü beni çileden çıkardı. Herkesi hakemlere karşı saygılı olmaya davet ediyorum" diye konuştu.

Vieri'den Inter'e dava
İtalyan futbolcu Christian Vieri, eski kulübü Inter ve İtalyan telefon şirketi Telecom İtalia aleyhine 21 milyon avroluk dava açtı. 34 yaşındaki futbolcu, Mavi-Siyahlı kulüpte oynadığı 1999-2005 yılları arasında kulübün isteği üzerine Telecom İtalia'nın telefonlarını dinlediğini ve özel hayatına müdahale edildiğini ileri sürdü. Öte yandan İtalya'da yaşanan şike skandalına adları karışan ve aralarında Paparesta, Racalbuto gibi ünlü isimlerin de bulunduğu dokuz hakeme süresiz olarak ceza verildi.

Fener'in itirazına ret
Voleybol Federasyonu, Fenerbahçe'nin Arkas maçındaki kural hatasıyla ilgili itirazını usul yönünden reddetti. Federasyon Başkanı Erol Karabıyık, "İtiraz Fenerbahçe kaptanı tarafından maçın bitiminden bir saat sonra yapıldı, oysa ki servis atıldıktan sonraki ilk ölü zamanda yapılması gerekiyordu. İtiraz kurala göre yapılmadığı için reddine karar verilmiştir" diye konuştu. Fenerbahçe'nin tahkime gitme hakkı bulunuyor.

Minderde iki bronz
Bulgaristan'da düzenlenen Avrupa Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda 66 kiloda Refik Ayvazoğlu ve 120 kiloda İsmail Güzel bronz madalya kazandı. İlk kez A Milli olan Ayvazoğlu yarı finalde Bulgar rakibine boyun eğerken, geçen yılın Avrupa Şampiyonu Güzel ise Çek güreşçiye yenildi.
84 kiloda Nazmi Avluca ve 55 kiloda Hüseyin Aygün ise elendi.

Potada kupa heyecanı
Basketbolda Tadım Erkekler Türkiye Kupası, bugün Antalya Dilek Sabancı Spor Salonu'nda başlıyor. 22 Nisan Pazar günü sona erecek turnuvada ilk günün programı şöyle: 14.00 Banvit-Casa TED Ankara Kolejliler, 16.00 Beşiktaş Cola Turka-Pınar Karşıyaka, 18.00 Fenerbahçe Ülker-Türk Telekom, 20.00 Efes Pilsen-Galatasaray Cafe Crown. Yarı final kuraları maçlardan hemen sonra çekilecek.