Gündemden kısa kısa...

Yunanistan, Türkiye maçında çıkan saha olayları gerekçesiyle UEFA tarafından iki maç Atina dışında oynama cezasına çarptırıldı.

Olaylı maç için Komşu'ya iki maç ceza
Yunanistan, Türkiye maçında çıkan saha olayları gerekçesiyle UEFA tarafından iki maç Atina dışında oynama cezasına çarptırıldı. Sahaya yabancı madde atılması, ırkçı ve kötü tezahüratta bulunulması ve genel organizasyon bozukluğu nedeniyle verilen ceza sonucu Komşu, 2 ve 6 Haziran tarihlerindeki Macaristan ve Moldova maçlarını Atina'nın en az 250 kilometre uzağında bulunan bir statta yapacak. UEFA, Yunanistan'a ayrıca 61 bin avro para cezası verdi.

* * * * *
Usta'dan tuhaf tepki
Futbol Federasyonu'na karşı, Kayyum yöntemiyle başkan atanıp, olağanüstü kongre kararı alınmadığı gerekçesiyle açılan davanın görüşülmesine dün devam edildi, ancak duruşma 21 Mayıs'a ertelendi. Mahkeme sonrası bir açıklama yapan Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Usta, mahkeme kapılarında sürünmenin kimseye fayda getirmeyeceğini belirterek "Biz 15 vatansever, Futbol Federasyonu'nu yönetiyoruz ve bütün vatan hainlerini kınıyoruz" dedi. Usta, daha sonra yazılı bir açıklama yaparak sözlerinin yanlış anlaşıldığını, 'vatan hainleri' diyerek federasyona dava açanları kastetmediğini, tepkisinin ülkeye ihanet eden kişilere olduğunu dile getirdi.

* * * * *
Kaleci Bülent'e indirim
Tahkim Kurulu, Vestel Manisa kalecisi Bülent Ataman'a Sakarya maçında hakeme ağır saldırı yaptığı gerekçebiyle verilen 20 müsabakadan men cezasını 12 maça indirdi. Kurul ayrıca Milli Takım'dayken sakatlanan kaleci Rüştü için Fenerbahçe'nin tazminat isteğini reddeden Futbol Fedarasyonu'nun kararını da onadı.

* * * * *
Arizona ateşi yakıyor
NBA play-off ilk turunda Phoenix Suns, Los Angeles Lakers'ı 126-98 yenerek 2-0 öne geçti. Chicago Bulls son şampiyon Miami Heat'i 107-98'lik skorla geçip 2-0'lık avantaj yakalarken Toronto Raptors da New Jersey Nets'i sahasında 89-83 yenerek seride durumu 1-1'e getirdi.

* * * * *
Fenerbahçe finalde
Bayanlar Basketbol Ligi play-off yarı final eşleşmesinde Fenerbahçe, Galatasaray'ı 77-52 mağlup etti ve seride durumu 3-0'a getirerek finale yükseldi. Galatasaraylı taraftarlar, üçüncü periyotta, başkan Özhan Canaydın'ı istifaya davet edip, salonu terk etti. Diğer maçta Beşiktaş Botaş'ı 75-61 yendi ve seride 2-1 öne geçti.