Gündemden kısa kısa...

Fenerbahçe İkinci Başkanı Nihat Özdemir, Türk futbolunun Avrupa'da başarılı olması için, federasyonun yabancı oyuncu kontenjanını mutlaka artırması gerektiğini savundu.

'+1' memnun etmedi
Fenerbahçe İkinci Başkanı Nihat Özdemir, Türk futbolunun Avrupa'da başarılı olması için, federasyonun yabancı oyuncu kontenjanını mutlaka artırması gerektiğini savundu. Yaptıracağı çimento fabrikası için Bitlis'e gelen Özdemir şöyle konuştu: "Türkiye'deki maçlarda altı yabancı oyuncunun oynamasını doğru buluyoruz. Yabancı oyuncuları Avrupa kupalarında oynatalım. Rakiplerimize bakarsak her birisinin kadrosunda en az 12 yabancı var. Türk takımları Avrupa'da bu rakipleriyle daha iyi mücadele etsin. İnanıyorum ki başarı böylece daha erken gelir."
Fenerbahçe, Avusturya kampındaki son hazırlık maçına bugün çıkıyor. Saat 20.00'de başlayacak maçta rakip Çek ekibi Sparta Prag olacak. Mücadeleyi D-Smart naklen yayımlayacak.

Hakan EsEs'e gitmiyor
Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, oğlu Abdullah Unakıtan'ın Hakan Şükür'e Eskişehirspor'a transfer teklif ettiği yönündeki iddialara, "Tamamen uydurma" dedi. Bakan Unakıtan, oğlunun Hakan Şükür'le görüşmediğini belirterek, şöyle konuştu: "Onlar birbirlerini tanımazlar bile. Bırak Abdullah'ı ben bile kendisini televizyondan tanırım." Eskişehirspor Başkanı Nebi Hatipoğlu da, "Böyle bir transfer görüşmesi yok, transfer de yok. Hakan Şükür'ün ne işi var Eskişehirspor'da" diye konuştu.

Tekel ligden çekildi
Geçen sezon Beko Basketbol Ligi'nden düşen İstanbul Tekelspor, 2. Lig'den de çekilme kararı aldı. Şube Sorumlusu Ahmet Uzunyaşa, ekonomik nedenlerle ve yönetim kurulunun aldığı kararla ligden çekildiklerini, ancak altyapı çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

'Anelka gidebilir'
Bolton menajeri Sammy Lee, iyi bir teklif aldıkları takdirde Nicolas Anelka'nın takımdan ayrılabileceğini söyledi. Lee, "Bana Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istediğini söyledi. Bizim hedefimiz de gelecek sezon için bu. Ancak bu sezon o arenada oynayacak bir takımdan teklif alırsa onu göndermememiz haksızlık olur" dedi. Bolton, Fransız yıldız için Fenerbahçe'ye geçen sezonun başında 16 milyon dolar ödemişti.