Gündemden kısa kısa...

Şampiyonlar Ligi üçüncü ön eleme turunda Anderlecht'le karşılaşacak olan Fenerbahçe'de teknik direktör Zico, takım ruhunu sahaya yansıttıkları takdirde başarılı olacaklarına inandığını söyledi.

Zico kendinden emin
Şampiyonlar Ligi üçüncü ön eleme turunda Anderlecht'le karşılaşacak olan Fenerbahçe'de teknik direktör Zico, takım ruhunu sahaya yansıttıkları takdirde başarılı olacaklarına inandığını söyledi. "180 dakikalık bir maçın ilk yarısına çıkıyoruz. Takımdaki herkes bu maçın önemini anlamak zorunda. Şampiyonlar Ligi'nde yer almak istiyorsak, kendimizi kanıtlamalıyız" diyen Zico, İstanbul BB mağlubiyetinin, Anderlecht maçını etkilemeyeceğini de sözlerine ekledi.
Öte yandan Fenerbahçe, dün TFF Birinci Ligi takımlarından Karşıyaka ile oynadığı hazırlık karşılaşmasından 3-2 galip ayrıldı.
Sarı-Lacivertlilerin gollerini Vederson (2) ve İlhan atarken, Karşıyaka'nın sayıları Şeyhmus ve Özgür'den geldi.

'Bizi küçümsemesinler'
Çarşamba günkü maç öncesinde bir açıklama da Anderlecht cephesinden gelirken, teknik direktör Franky Vercauteren Fenerbahçe'nin kendilerini küçümsememesi gerektiğini söyledi. Vercauteren, Fenerbahçe'nin İstanbul BB'ye 2-0 yenilmesine çok şaşırdığını belirtirken, "Bize karşı daha iyi bir oyun sergileyeceklerine inanıyorum" dedi. Karşılaşma öncesi Sarı-Lacivertlileri uyarmayı da ihmal etmeyen Belçikalı teknik adam, sözlerini "Bizi küçümsemesinler. Karşılarına yüksek kalitede bir Anderlecht çıkacak" şeklinde noktaladı.
'Bizle ne ilgisi var?'
TFF Birinci Lig takımlarından Kocaelispor'un Basın Sözcüsü Sami Durmuşoğlu, Gökmen Yıldıran turnuvasında, yarıda kalan Sakaryaspor-Altay maçının ardından çıkan olaylar sonrasında, Sakaryasporlu yöneticilerin yaşanan olayları Kocaelispor ile bağdaştırmalarını kendilerine yakıştıramadıklarını söyledi. Durmuşoğlu, Kocaelispor'un internet sayfasında yaptığı açıklamada, Gökmen Yıldıran turnuvasında çıkan olaylar nedeniyle yarıda kalan Sakaryaspor-Altay karşılaşmasının ardından Sakaryasporlu yöneticilerin, maçın Kocaeli bölgesi hakemi Feridun Çıkrıkçı ile Kocaelispor aleyhindeki açıklamalarını gazetelerde okuduklarını belirtti. Açıklamaları üzüntüyle karşıladıklarını ifade eden Durmuşoğlu şunları kaydetti: "Başlarına taş düşse bizden bilecekler. Maçın hakeminin Kocaeli bölgesinden olduğu daha önceden biliniyordu. Bu tür olayların olma ihtimalini düşünüp neden başka hakem istemediler?"
Appiah iyi koştu!
Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Ali Erol'un sahibi olduğu 'Appiah' isimli iki yaşındaki İngiliz tayı, ikinci koşusunda birinciliğe ulaştı. İstanbul'da dün koşulan at yarışlarında, ikinci ayakta birinci gelen 'Appiah', sahibine 14 bin YTL ikramiye kazandırdı. Tayına 'Appiah' ismini kızının verdiğini söyleyen Ali Erol, "Kızlarım atlardan birine Tuncay ismini vermeyi düşünüyordu. Fakat Tuncay İngiltere'ye gidince vazgeçtiler. Artık yeni bir yıldız transferi bekliyoruz" diye konuştu.