Gündemden kısa kısa...

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, cumartesi günü Malta'yla oynanacak Euro 2008 elemeleri maçı için "Artık bundan sonra bir devre daha yok. Bu son devre kaybın hiç olmaması veya minimize edilmesi gereken bir dönem" dedi.

'Sürprize yer yok'
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, cumartesi günü Malta'yla oynanacak Euro 2008 elemeleri maçı için "Artık bundan sonra bir devre daha yok. Bu son devre kaybın hiç olmaması veya minimize edilmesi gereken bir dönem" dedi. Terim şöyle devam etti: "Rakibi açma girişimlerimizi geniş tutmamız lazım. Sürprize ve sıkıntıya yer vermeyecek şekilde mücadele etmeliyiz. Herhalde Bosna maçında, 'Onları yenerek rahatlayıp garantiye yakın olsun' dedik ve orada bir sürprize denk geldik. Artık böyle bir şeyle karşılaşmak istemiyoruz. Oyuncularımın bu bilinç içinde olduğuna eminim. Oyun içinde çeşitli varyasyonlar deneyeceğiz. Türkiye her zaman favoridir, ancak bu, sahada oynayarak olacaktır." Fatih Terim, Ayhan'ın milli takım kadrosunun açıklandığı gün yayımlanan röportajıyla ilgili olarak da, "Bütün bunları onun oynama isteğine veriyorum" yorumunda bulundu.
Gökhan Zan kritik
Takım doktoru Cengiz Dinç, önlerindeki maçlar için aday kadroya çağrılan futbolculardan altısının çeşitli sakatlıkları olduğunu belirterek, "Hepsinin tedavileri devam ediyor, bunlardan Gökhan Zan'ın durumu kritik" dedi.
Zico'ya elit çağrı
Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, İsviçre'nin Nyon kentinde düzenlenecek Dokuzuncu UEFA Elit Antrenörler Forumu'na davet edildi. Dünyaca ünlü birçok teknik adamın katılacağı toplantıda, futbol kuralları, yenilikler ve Avrupa Şampiyonlar Ligi gibi konularda bilgi alışverişinde bulunulacağı ifade edildi.
Ersen'e 'Huelva' yok
Trabzonspor'un golcü oyuncusu Ersen Martin'in Recreativo Huelva kulübüyle anlaşamadığı açıklandı. Kulüp idari işler sorumlusu Caner Çuvalcıoğlu, daha önce prensipte anlaştıkları İspanyol ekibine Ersen Martin'in trans-ferinin gerçekleşmediğini ve bu oyuncunun İstanbul'da kaldığını söyledi. Ersen Martin, Trabzon-spor'un Bolu kampına katılacak.
Bursalılar rekor peşinde
Bursasporlu taraftarlar, 'en çok tezahüratı yapma' konusunda Beşiktaş Çarşı Grubu'na ait olan rekoru kırmak istiyor. Bu yüzden de Yeşil-Beyazlı taraftarlar, noter huzurunda yapılacak ölçüm için 6. haftada oynanacak olan Fenerbahçe maçını seçti. Ölçüm için Teksas ve Texas Supporters Clup taraftar gruplarının bulunduğu kale arkası tribünlerine ses ölçüm cihazı konulacak. Halihazırdaki rekor 132 desibelle Beşiktaşlıların elinde.
Ölümler bitmiyor
Spor camiası peşpeşe gelen ölüm haberleriyle sarsılıyor. Son olarak Ekvator'da bir futbolcu oynadığı maç sonrası kalp krizi geçirdi. Jairo Angel Nazareno adlı 21 yaşındaki oyuncunun ani ölümüyle birlikte son bir haftada beş sporcu beklenmedik bir şekilde hayatını kaybetti. Üçüncü Lig'de Chimborazo'nun çalıştırıcısı Ramiro Sucuy, Liga Politecnica ile yapılan karşılaşma sonrası oyuncunun göğsünde ağrı hissettiğini, bunun üzerine acil olarak hastaneye kaldırdıklarını, ancak oyuncunun hastanede daha kuvvetli kalp krizi geçirmesiyle hayatını kaybettiğini açıkladı.