Gündemden kısa kısa...

Galatasaray'ın eski başkanlarından Faruk Süren, yönetimden ayrılırken kulübün borcunun 52 milyon dolar olduğunu, ancak geçen mayıs ayı sonu itibarıyla borcun 204 milyon dolara çıktığını söyledi.

'Borç daha sonra arttı'
Galatasaray'ın eski başkanlarından Faruk Süren, yönetimden ayrılırken kulübün borcunun 52 milyon dolar olduğunu, ancak geçen mayıs ayı sonu itibarıyla borcun 204 milyon dolara çıktığını söyledi. Radyospor'da bir programa konuk olan Süren, başkan Özhan Canaydın'ın, borçlardan dolayı kendilerini sorumlu tutmasının kabak tadı verdiğini ifade ederek, "Biz ayrılırken toplam borç 52 milyon dolardı. Mayıs sonu itibarıyla Galatasaray'ın borcu 204 milyon dolardı" dedi.
Devletin Galatasaray'a stat yapacağını ifade eden Süren, "Canaydın, stadı yapmasa bile o koltukta kalacak. Bu onun öngörüsüne bağlı. Bu teşkilat meselesi. Stadı yapmasa, şampiyon olmasa, borç 300 milyonu geçse bile o koltukta oturacaktır" dedi. Faruk Süren, başkanlığa aday olan Taner Aşkın'ın şansını 'sıfır' olarak değerlendirerek, "Gelecek yönetimler, kulübü nasıl idare edeceğine yönelik herhangi bir çözüm getiremiyor. Taner Aşkın da bunu nasıl çözeceği yönünde herhangi bir şey söylemiyor. Onun için de şansı sıfır" dedi.
"Şu anda Fenerbahçe'de başkanlık için en az beş aday çıkar" diyen Süren şunları söyledi: "Galatasaraylılar, kulüplerine artık ilgi duymuyor. Galatasaraylılar kulüpleriyle ilgili değiller. Fenerbahçeliler kulüplerine daha bağlı ve daha ilgililer."
Kulüpler toplanıyor
Kulüpler Birliği Vakfı, bu sezonki ilk toplantısını bugün İstanbul'da yapacak. Radisson SAS Oteli'nde gerçekleştirilecek toplantı saat 14.30'da başlayacak. Toplantıda, futbol gündemindeki önemli konular ele alınacak.
PFDK ceza yağdırdı
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), dün yaptığı toplantısında, Kayserispor maçında merdiven boşluklarının boş bırakılmayarak talimatlara aykırı davranışta bulunulması nedeniyle Beşiktaş'a bin YTL para cezası verdi. Kurul, en büyük cezayı 17 bin 500 YTL ile Orduspor'a verirken, Elazığspor da 15 bin YTL ödeyecek. Alibeyköy'e 5 bin, Hatay'a 2 bin 500, Vestel Manisa ve Afyonkarahisar'a ise 2 biner YTL ceza verildi.
'Schalke'ye gitmedim'
Beşiktaşlı futbolcu Mehmet Yozgatlı, sezon başında Schalke'den çok ciddi bir teklif aldığını, ancak daha büyük bir kulüp olan Beşiktaş'ı tercih ettiğini dile getirdi. BJK TV'ye konuşan Mehmet, teknik patron Ertuğrul Sağlam'ın da tercihinde önemli rol oynadığını söyledi. Genç oyuncu ayrıca, bir süre kadro dışı bırakıldıktan sonra affedilen ve takımla çalışmalara başlayan Brezilyalı Nobre'nin, aynı hataları bir kez daha yapacağını sanmadığını söyledi.
Dedelerinin izinde...
Fenerbahçe'nin kuruluş kadrosunda yer alan iki yabancıdan biri olan İngiliz Horace Armitage'in torunu Julie Taylor ve kızı Sacha Robinson, dedelerinin yaşamı hakkında bilgi edinmek için İstanbul'a geldi. Şükrü Saracoğlu Stadı'nın içinde bulunan Fenerbahçe Müzesi'ni ziyaret eden Taylor ve Robinson, müze müdürü Alp Bacıoğlu'ndan bilgi aldı. Taylor ve Robinson'un, Fenerbahçe'den sonra Galatasaray'da da forma giyen dedeleri hakkında daha fazla bilgi almak için Sarı-Kırmızılı kulübü ziyaret edecekleri de belirtildi.
Vestel'e engel var
Manisaspor'un sponsorluğundan çekilme kararı alan, 20 Eylül'de yapılacak olağanüstü kongrede kulüple yollarını resmen ayırmaya hazırlanan Vestel Grubu, yönetmelik engeline takıldı. Futbol Kulüpleri Tescil Talimatnamesi'nin faal futbol sezonu içinde isim değişikliğine olanak tanımadığı ortaya çıkarken camianın önde gelen isimleri de Vestel'e sezon sonuna kadar desteğini sürdürmesi için baskı yapmaya başladı. Başkan Haluk Çubukçu ise yönetmelik engelinin çekilme kararını etkilemeyeceğini söyledi.