Gündemden kısa kısa...

Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy, fair-play haftası nedeniyle yayımladığı mesajda futbolun karşılıklı sevgi ve saygıyı ön plana çıkaran bir rekabet ortamında, daha saygın, daha değerli ve daha anlamlı bir konuma taşınacağını belirtti.

Ulusoy'un mesajı var
Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy, fair-play haftası nedeniyle yayımladığı mesajda futbolun karşılıklı sevgi ve saygıyı ön plana çıkaran bir rekabet ortamında, daha saygın, daha değerli ve daha anlamlı bir konuma taşınacağını belirtti. Ulusoy, mesajında, şu görüşlere yer verdi: "Fair-play'in 10 altın öğüdünde 'Haksızca ya da eşit olmayarak kazanılan maçların hiçbir değeri yoktur. Kazanmak için oynayın, ama yenilgiyi onurunuzla kabullenin. Oyunu kurallarına göre oynayın. Rakibinize, takım arkadaşınıza, hakeme, görevlilere ve seyircilere saygılı olun. Oyunun çıkarlarını koruyun. Futbolun değerlerini savunanları onurlandırın. Yolsuzluğu, dopingi, ırkçılığı, şiddeti, kumarı ve spor için tehlike oluşturan tüm unsurları reddedin. Ayartıcı baskılara karşı durmak için arkadaşlarınıza destek verin. Futbolun itibarını zedelemeye kalkışanları ihbar edin. Daha iyi bir dünya için futboldan yararlanın' deniliyor. Tüm futbol ailesini bu anlamlı günün ruhuna yakışır bir duyarlılığa davet ediyorum."

Ve Bursa 'Seçim' dedi
Bursaspor Yönetim Kurulu, olağanüstü genel kurula gitme kararı aldı. Tesislerde toplanan başkan Ali Karasu ve 10 yönetim kurulu üyesi, yaşanan sıkıntıların ardından oybirliğiyle olağanüstü genel kurula gidilmesine karar verdi. Olağanüstü genel kurulun ilk toplantısı 8 Ekim 2007 Pazartesi günü saat 19.00'da Atatürk Spor Salonu'nda yapılacak. Öte yandan dünkü antrenman öncesi tesislere gelen bir grup taraftar önceki gün idmana çıkmayan futbolculara tepki gösterdi. Oyuncuların yanına gitmek isteyen taraftarları teknik direktör Bülent Korkmaz ve yardımcısı Mehmet Kulaksızoğlu sakinleştirerek sahada çıkardı.

Altıntopların maçı
Bayern Münih'te oynayan Hamit Altıntop, bugün eski takımı Schalke'ye karşı oynayacakları maçın kendisi için çok özel olduğunu belirtti. Hamit, Bayern'in internet sayfasındaki açıklamasında kardeşinin Kaiserslautern'de oynadığı sırada, nerelere koştuğuna baktığını ifade ederken "Ancak bu 90 dakikada ne yapacağı beni ilgilendirmiyor. Yeter ki gol atmasın. Bu maç için bahse girmedik, çünkü istemedi. Ama Halil'i anlıyorum, deplasmanda Bayern'le oynayacaklar" dedi. Saat 16.30'daki maçı NTV naklen yayımlayacak.

Horoz artık Houllier'in
Fransa Milli Takımı Teknik Direktörlüğü'ne Gerard Houllier getirildi. 60 yaşındaki tecrübeli teknik adam, geçen sezonun sonundaLyon'a üst üste altıncı şampiyonluğunu yaşatmasının ardından görevini bırakmıştı. Houllier, Fransa'yı 1989-1998 yılları arasında da çalıştırmıştı. Horozlarda Raymond Domench, İskoçya yenilgisi üzerine görevi bırakmıştı.

Platini'ye şikâyet
Macar Futbol Federasyonu Başkanı Istvan Teleki, Türkiye maçının hakemi Stuart Dougal'ı bir mektupla UEFA Başkanı Michel Platini'ye şikayet etti. Oyuncuları Gera'nın atıldığı pozisyonda verilen yanlış kararı eleştiren Teleki, sonucu değişmeyeceğini bildiklerini ama bundan böyle bu tür hatalar yapılmaması için mektup yazdığını açıkladı. UEFA da yazdığı cevapta sonucu değiştiremeyeceklerini ama Gera'nın ceza almaması için çabalayacaklarını bildirdi.

Litvanya yarı finalde
İspanya'da devam eden 35. Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda dün gece oynanan çeyrek final mücadelesinde Litvanya, Hırvatistan'ı zorlu bir maçın ardından 74-72 mağlup ederek yarı finalde Rusya'nın rakibi oldu.

Powell'dan rekor yok
Geçen hafta 100 metre erkeklerde 9.74 koşarak dünya rekoru kıran Jamaikalı atlet Asafa Powell, Golden Leauge'in Brüksel ayağında dün gece koştuğu yarışta birinci gelmesine rağmen 9.84'lik derecesiyle rekor kıramadı.