Gündemden kısa kısa...

Hafta içi "Kimseye diyet borcumuz yok" başlığıyla bir açıklama yayımlayan futbol federasyonuna Kulüpler Birliği tepki gösterdi.

Kulüpler tepkili
Hafta içi "Kimseye diyet borcumuz yok" başlığıyla bir açıklama yayımlayan futbol federasyonuna Kulüpler Birliği tepki gösterdi. Yapılan yazılı açıklamada "Federasyonun kulüp başkan ve yöneticilerini düzeysizlik, tutarsız açıklamada bulunma ve adap sınırlarını aşma ile suçlaması çok yakışıksız kaçmıştır. Futbol Disiplin Hukuku, TFF Yönetim Kurulu tarafından belirlenmekte ve işletilmektedir. Bir ihlal var ise prosedür işletilir. Nitekim bazı kulüp yöneticilerimiz için bu durum halen söz konusudur" denildi. Birlik, federasyonu, görevini doğru yapmaya da davet etti.

Sultanlar yine mağlup
Türkiye, Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda favori olarak çıktığı ikinci mücadelede Rusya'nın ardından Fransa'ya da şaşırtıcı bir şekilde 3-0 mağlup oldu. Fransa, 25-19, 25-16 ve 25-23'lük setlerle sonuca giderken 'Filenin Sultanları' bu akşam grubundaki son maçında grubun galibiyetsiz diğer takımı Hırvatistan'la karşı karşıya gelecek. Saat 21.00'de başlayacak ve TRT 3'ten naklen yayımlanacak maçı kazanacak taraf, bir üst tura çıkıp son 12 takım arasında yer almaya hak kazanacak.

İnce başarısız oldu
Dünya Halter Şampiyonası'nda erkekler 85 kiloda yarışan Türk sporcu İzzet İnce bekleneni veremedi. İnce, koparmada 165 kiloyla 10., silkmede 190 kiloyla 19., toplamda da 355 kiloyla 13. oldu. Aynı kiloda mücadele eden Erdal Sunar ise koparmada 160 kiloyu üç hakkında da kaldıramazken, sakatlığı nedeniyle silkmeden çekildi. Koparmada birinciliği kazanan Beyaz Rus Andrei Rybakou 187 kilo kaldırarak dünya rekoru kırdı.