Gündemden kısa kısa...

Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, Ankaraspor maçında gördüğü kırmızı kart nedeniyle Gökhan Ünal'a verilen iki maçlık cezaya ilişkin yaptıkları itirazın Tahkim Kurulu'nda kabul görmediğini...

'Gökhan'a ceza haksız'
Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, Ankaraspor maçında gördüğü kırmızı kart nedeniyle Gökhan Ünal'a verilen iki maçlık cezaya ilişkin yaptıkları itirazın Tahkim Kurulu'nda kabul görmediğini belirterek, "Gökhan, işlenmemiş bir suçtan iki hafta ceza aldı" diye konuştu. Hurma, şöyle devam etti: "Çok üzgün ve mutsuzuz. Gökhan, rakibinden tekme yediği için tepki gösterdi. Rakibi yerine kendisine kırmızı kart gösterildi, böyle olmamalıydı."

Real'liler örnek olacak
İspanyol devi Real Madrid'de, oyunculara nasıl örnek futbolcu olabileceklerini anlatan bir kitapçık dağıtıldı. 'İyi Madridli' adını taşıyan kitapçıkta, Kulüp Başkanı Ramon Calderon tarafından kulübün tarihçesi, üyeleri, başarıları, önemli kişileri anlatılırken, futbolculara da 10 maddelik örnek futbolcu olma reçetesi verildi. Reçeteye göre; Real Madrid'li futbolcular takım arkadaşlarıyla saha içinde ve saha dışında dayanışmaya ve yardımlaşmaya dayalı bir ilişki içerisinde olurken, yöneticileriyle ilişkilerinde de saygı çerçevesinde ve alınan kararlara uyumlu bir tavır sergilemeli. Real Madrid'in Hollandalı yıldızı Ruud Van Nistelrooy, kulübün verdiği kitapçığı ve örnek futbolcu maddelerini çok olumlu bulduğunu söylerken, "Büyük kulüpler için değerler önemlidir" açıklamasında bulundu.

İspanya'da kriz
İspanyol Basketbol Federasyonu'yla TAU Ceramica arasında ortaya çıkan anlaşmazlık, iki seneden beri ligde özel bir statüyle forma giyen AB dışı Avrupalı oyuncuların, dolayısıyla Türk basketbolcular Kerem Tunçeri (Real Madrid), Kaya Peker (TAU) ve Ersan İlyasova'nın (Barcelona) da geleceklerini tehlikeye attı. Her takıma Sırbistan, Hırvatistan, Bosna Hersek ve Türkiye gibi AB üyesi olmayan Avrupa ülkelerinden gelen beş oyuncu oynatma hakkı veren anlaşma, TAU Ceramica'nın eşi İspanyol olan ABD'li oyuncusu Will McDonald'ı İspanyol statüsünde kaydetmesiyle tartışmaya açıldı. Federasyon Başkanı Jose Luis Saez, McDonald'ın İspanyol vatandaşı gibi gösterilmesinin hatalı bir uygulama olduğunu belirterek bu hatanın bir an önce düzeltilmesini istedi ve aksi takdirde mevcut anlaşmanın tamamıyla bozulacağını söyledi.