Gündemden kısa kısa...

Futbol Federasyonu, 2008 yılı FIFA listesinde yer alacak aday hakemleri belirledi. İsmet Arzuman ve Kuddusi Müftüoğlu'nun çıkarıldığı listeye, Hüseyin Göçek ve Vedat Yüksel alındı. Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada...

Arzuman ve Müftüoğlu kadro dışı
Futbol Federasyonu, 2008 yılı FIFA listesinde yer alacak aday hakemleri belirledi. İsmet Arzuman ve Kuddusi Müftüoğlu'nun çıkarıldığı listeye, Hüseyin Göçek ve Vedat Yüksel alındı. Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Merkez Hakem Kurulu tarafından belirlendikten sonra federasyon başkanı Haluk Ulusoy tarafından onaylanan listenin, FIFA'ya gönderildiği açıklandı. FIFA'ya gönderilen yedi kişilik hakem listesinde Fırat Aydınus, Cüneyt Çakır, Selçuk Dereli, Bülent Demirlek ve Bülent Yıldırım yerlerini korudu. Listede diğer hakemlerin isimleri şöyle: Bayan hakemler: Dilan Deniz Gökçek, Kadriye Gökçek, Hilal Tuba Tosun Yardımcı erkek hakemler: Baki Tuncay Akkın, Bahattin Duran, M. Emre Eyisoy, Cemal Gemici, Bülent Gökçü, Serkan Ok, Tarın Ongun, Cem Satman, Erdinç Sezertam, Alper Ulusoy Yardımcı bayan hakemler: Necla Akdoğan, Seçim Demirel, Belgin Kumru, Sibel Yamaç.
'Sürpriz var ama...'
Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, ligin ikinci yarısında oynayacakları maçta Trabzonspor'a yapmayı düşündükleri sürprizle ilgili, "Evet böylesi bir sürpriz yapacağız, ama bu asla İngiltere'deki Leicester-Nottingham Forest müsabakasının tekrarındaki gibi rakibe gol izni vermek olmayacak" dedi. Ünsal, "Herkes sabırla beklesin, maç günü herkes Trabzonspor'a yapacağımız jestleri göreceklerdir" dedi.
Elleri onun her şeyi
İspanya Milli Takımı'nın ve Real Madrid'in kalecisi İker Casillas, hayatını kazandığı ellerini yıllık 7.5 milyon avroya sigortalattı. Groupama adlı sigorta şirketi ile bir yıllık anlaşma imzalayan Casillas, profesyonel veya özel bir ortamda elinin sakatlanması halinde 7.5 milyon avro alacak. "Rahat olmak istiyordum" diyen Casillas, sigorta şirketi için bir reklam filminde de oynarken, reklamda hayranlarına imza verirken ya da süpermarkette alışveriş yaparken ellerini kullanmıyor.
Gerrard kaza geçirdi
Liverpool'un kaptanı Steven Gerrard bir okulun önünden geçerken otomobiliyle 10 yaşındaki bir çocuğa çarptı. Kazanın ardından aracından inen ve ambulansın gelmesini bekleyen Gerrard'ın şok geçirdiği kaydedildi. Kazada bacağı kırılan 10 yaşındaki çocuğun sağlık durumunun iyiye gittiği belirtildi. Liverpool bugün Marsilya'yla Anfield Road'da karşılaşacak.
Kurtların derdi trafik
NBA Europe Live Tour 2007 kapsamında İstanbul'da bulunan NBA ekibi Minnesota Timberwolves, dün Efes Pilsen'in Merter'deki tesislerinde bir antrenman maçı yaparken, bu karşılaşmayı Türk hakemler Mehmet Keseratar, Kaan Büyükçil ve Yücel Çilingir yönetti. Bu arada Timberwolves'un akşam
antrenmanı, trafik nedeniyle Beşiktaş'ın Akatlar'daki salonuna alındı. Bu değişiklik, önceki gün takımın akşam antrenmanı sonrası otele ancak 1.5 saatte gidebilmesi üzerine yapıldı. Minnesota ekibinden Theo Rattliff ve Ryan Gomes bu gün Fındıkzade Eğitim Parkı'nın açılışına katılacak.
Artık 'Ümit'leri var
Kasımpaşa, teknik direktör Ümit Kayıhan ile anlaştı. Kadir Özcan'ın, ligde alınan kötü sonuçların ardından istifa etmesi üzerine teknik adam arayışlarına başlayan yönetciler, Ümit Kayıhan ile görüştü. Kulüp futbol şube sorumlusu Süha Sidal, dün görüştükleri Ümit Kayıhan ile anlaşmaya vardıklarını söyledi. Sidal, Kayıhan ile aralarında ufak tefek pürüzler kaldığını ve bunları gidermek için çalıştıklarını bildirdi.