Gündemden kısa kısa...

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Süheyl Önen, istifa etti. Yönetimde FIFA-UEFA ve Dış İlişkiler Sorumluluğu görevini yürüten Önen, gönderdiği yazılı açıklamayla görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Federasyonda istifa
Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Süheyl Önen, istifa etti. Yönetimde FIFA-UEFA ve Dış İlişkiler Sorumluluğu görevini yürüten Önen, gönderdiği yazılı açıklamayla görevinden istifa ettiğini açıkladı. Futbol Federasyonu'nda daha önce de başkanvekili Kemal Kapulluoğlu ve Galip Asal yönetimden istifa etmişlerdi.
Holosko'ya bir maç ceza
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Vestel Manisasporlu Filip Holosko'nun, Trabzon maçında kırmızı kart gördükten sonra yaptığı hareketleri 'spor ahlakına aykırı' buldu ve bu oyuncuya bir maç müsabakalardan men cezası verdi. Ege ekibinin idari menajeri Mustafa Turgat karara itiraz edeceklerini ifade etti.
Hamilton'ın başı dertte
Formula 1 Japonya Grand Prix'sini kazanan Lewis Hamilton hakkında, söz konusu yarışta Mark Webber ve Sebastian Vettel'in kaza yapmasına neden olduğu gerekçesiyle soruşturma açıldı. İddialara göre McLaren sürücüsü güvenlik aracının arkasındayken bazen hızlanıp yavaşlayarak arkasındaki iki pilotun ritmini bozdu ve kaza yapmalarına neden oldu. İngiliz pilot suçlu bulunursa bu yarışta kazandığı 10 puan silinecek.