Gündemden kısa kısa...

TFF 1. Lig'de yedinci hafta mücadelesi bugün başlayacak ve haftanın açılışında Altay, Malatyaspor'u konuk edecek. Hem Feyyaz Uçar yönetiminde ancak 4 puan toplayarak ligin dibinde kalan ve...

Açılış Altay-Malatya
TFF 1. Lig'de yedinci hafta mücadelesi bugün başlayacak ve haftanın açılışında Altay, Malatyaspor'u konuk edecek. Hem Feyyaz Uçar yönetiminde ancak 4 puan toplayarak ligin dibinde kalan ve olağanüstü genel kurul tartışmalarıyla çalkanan Altay, hem de son iki haftayı 1-0'lık Kartal ve Giresun mağlubiyetleriyle geçerek zirvenin uzağına düşen Malatya acil bir üç puan için sahaya çıkacak. Saat 16.00'daki karşılaşma, D Spor'dan naklen yayımlanacak.

Serhat'a minnettarlar
Anderlecht forması giyen Serhat Akın, UEFA Kupası birinci turunda 1-1'in rövanşında Rapid Wien'e attığı golle hem takımının 1-0 kazanıp gruplara kalmasının yolunu açtı hem de kupadaki diğer temsilcileri Standard ve Brugge'ün elenmesiyle sarsılan Belçika futbolunun Avrupa macerasına devam etmesini sağladı. 'Bizi Serhat kurtardı' ve 'Yüzümüzü Serhat güldürdü' başlıklarını kullanan basın, milli oyuncuya 10 üzerinden 10 verdi.

'Böyle boks olmaz'
Boks Federasyonu Başkanı Caner Doğaneli, bir televizyon kanalında yayınlanan ve boks sporunu bir vahşet biçiminde gösteren bir diziyi Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanı Zahid Akman'a şikayet etti. Söz konusu dizide ABD, Vietnam ve Tayland gibi ülkelerin kenar mahallelerinde geçen bahisli ve öldüresiye dövüş sahnelerinin yanı sıra boksun mafyavari tiplemelerle özdeşleştirilmesine tepki gösteren Doğaneli, bu tip yayınlarla gerek sportmenliğe gerekse Türk örf ve âdetlerine ciddi bir darbe vurulduğunu söyledi.

Blatter, Platini'ye karşı
Geçtiğimiz günlerde uluslararası sermayenin kulüplere yaptığı kâr amaçlı yatırımları eleştiren ve yolladığı mektupla kulüp sahibi işadamlarını 27 Avrupa ülkesi başbakanına şikâyet eden UEFA Başkanı Michel Platini'nin aksine, FIFA Başkanı Sepp Blatter bu tip satın almaların futbolu daha da geliştireceğine inandığını söyledi. Paranın kirli yollardan futbola akmaması şartıyla, bu uygulamanın eleştirilecek bir yanı olmadığını savunan Blatter, Platini'nin başbakanlar nezdinde bir mektup trafiğine girmiş olmasını ise doğru bulmadığını ifade etti.

Hamilton temize çıktı
Japonya Grand Prix'si sırasında kasten hızlanıp yavaşlayarak arkasındaki Sebastian Vettel ve Mark Webber'in kaza yapmasına neden olduğu gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan Lewis Hamilton temize çıktı. Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu, cezaya gerek olmadığına karar verdi. Böylece Hamilton, puan silinme tehlikesini de atlatmış oldu. Hamilton, yarın yapılacak Çin Grand Prix'sini kazanırsa şampiyonluğunu ilan edecek. Çin GP Sıralama turları bugün 9.00'da başlayacak ve CNN Türk'ten naklen yayımlanacak.