Gündemden kısa kısa...

2013 yılında gerçekleştirilecek 17. Akdeniz Oyunları'na Mersin'le talip olan Türkiye, dünkü oylamada ilk turda elendi ve oyunlara ev sahipliği yapma hayalini başka bir bahara erteledi.

Mersin'e nasip olmadı
2013 yılında gerçekleştirilecek 17. Akdeniz Oyunları'na Mersin'le talip olan Türkiye, dünkü oylamada ilk turda elendi ve oyunlara ev sahipliği yapma hayalini başka bir bahara erteledi. İtalya'daki oylamanın ilk turunda diğer iki aday kentten Volos (Yunanistan) 31, Rijeka (Hırvatistan) 24 oy aldı ve 13 oy alan Mersin, ikinci tura kalamadı. İkinci turda Volos, Rijeka'ya üç oy fark atarak oyunları düzenlemeye hak kazandı.

Hipodromda gün Kaya ve Karataş'ın
At yarışlarının en büyük iki yarışı dün gerçekleştirildi. Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda günün ilk yarışı olan 69. Cumhurbaşkanlığı Kupası Koşusu'nda Selim Kaya, Selman Taşbek'in 'Tramisu' isimli atıyla birinci geldi. 'Tramisu', 2400 metre mesafeli yarışta elde ettiği 2.34.34'lük derecesiyle 350 bin YTL'lik ödüle ulaştı. 27. kez düzenlenen Cumhuriyet Kupası'nda ise jokey Halis Karataş birinciliği elde etti. 1600 metre mesafeli çim pistte koşulan yarışta Baran Cemiloğlu'nun sahip olduğu 'İzbatur'la 1.44.15'lik bir derece yapan Karataş, finişi ilk sırada geçti ve 400 bin YTL'lik para ödülünü aldı.

Talabani miyavlarken!
Eskişehirspor Yönetim Kurulu, Türkiye'nin terörle mücadeleye karşı ortak eylem önerilerini "Türkiye'ye Kürt bir kedi dahi vermeyiz" diyerek reddeden Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'yi kınamak için 'kedi görünümlü Talabani' pankartı hazırladı. Es Es taraftarları, bu pankartı bugün oynanacak Diyarbakırspor maçında açacak.

Ramos Tottenham'da
Sevilla'yı üst üste iki UEFA Kupası şampiyonluğuna taşıyan Juande Ramos, Tottenham'ın başına geçti. 53 yaşındaki çalıştırıcı, UEFA Kupası'nda Getafe'ye 2-1 yenilmeleri üzerine Martin Jol'u görevden alan Tottenham'la dört yıllığna anlaştı. İspanyol spor gazetesi Marca, Ramos'un İngiliz kulübünden yıllık 7 milyon avro alacağını yazarken Sevilla, Ramos'tan boşalan teknik direktörlük koltuğuna genç takım teknik direktörü Manuel Jimenez'i oturttu.

Tur Halk Bankası'nın
Avrupa Voleybol Konfederasyonu Çalenç Kupası ikinci tur rövanşında Halk Bankası, ilk maçta 3-2 yendiği Fenerbahçe'yi bu kez 3-0'la alt etti ve tur atladı. 25-16, 25-21 ve 25-23'lük setler sonunda galibiyete uzanan Ankara temsilcisi, üçüncü turda Rus ekibi Ekaterinburg'un rakibi olmaya hak kazandı. Halk Bankası'nda Volkan, Bartman ve Dmitriy köşelerden, David ise ortadan bulduğu sayılarla galibiyeti getirdi.

Kaçan balık çok büyük
16 ayaklık Dünya Ralli Şampiyonası'nın 14. yarışı Japonya Rallisi'nde Sebastien Loeb büyük bir fırsatı kaçırdı. Genel sıralamada 4 puan arkasında yer aldığı Marcus Gronholm'un cuma günü yarış dışı kaldığı rallide iyi bir derece elde ederek Gronholm'u geçmeyi planlayan son üç yılın dünya şampiyonu Loeb, günün üçüncü etabında yoldan çıktı ve liderliğe yerleşme umudunu kaybetti.