Gündemden kısa kısa...

FIFA, Dünya Kupası ev sahipliği rotasyonunda değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Mevcut sistemde 2010'daki kupa Güney Afrika'da yapılırken, 2014 için yalnızca Brezilya aday oldu. 2018'in de Kuzey Amerika'ya...

FIFA'dan yeni sistem
FIFA, Dünya Kupası ev sahipliği rotasyonunda değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Mevcut sistemde 2010'daki kupa Güney Afrika'da yapılırken, 2014 için yalnızca Brezilya aday oldu. 2018'in de Kuzey Amerika'ya verilmesi gerekirken, FIFA Başkanı Sepp Blatter organizasyonun ekonomik çıkarları ve ilginin üst düzeyde tutulabilmesi için sistemde değişikliğe gitmek istediklerini söyledi. Yeni tasarıya göre kupayı son düzenleyen kıta dışında tüm kıtalar bir sonraki turnuva için aday olabilecek. Kararın bugün açıklanması bekleniyor.
Steaua'da Lacatus devri
Romanya Birinci Ligi takımlarından Steaua Bükreş'te teknik direktörlük görevine ülkenin efsane futbolcularından Marius Lacatus getirildi. Eski teknik direktör İtalyan Massimo Pedrazzini ise Lacatus'un yardımcılığını yapacak.
İYİK farklı mağlup
Sutopunda İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü (İYİK), Len Trophy Kupası P Grubu'ndaki üçüncü maçında, Rusya'nın Shturm 2002 takımına 15-6 yenildi. Diğer maçtaysa İspanya'nın Barcelona takımı, Karadağ'ın PVK Val ekibini 13-10 mağlup etti. O Grubu maçında ise Galatasaray, Hırvat ekibi Mornar Brodospas'a 11-10 yenildi.
Filede rakipler belli
Voleybolda 2009 Avrupa Şampiyonası eleme grupları belli oldu. Bayanlarda F Grubu'na düşen Türkiye, Yunanistan ve İsrail'in yanı sıra Karadağ-Gürcistan eşleşmesinin galibiyle aynı grupta yer alacak. Erkeklerde ise Türkiye ev sahibi olduğu için turnuvaya doğrudan katılacak.