Gündemden kısa kısa...

Futbol Federasyonu, Turkcell Süper Lig'de hiçbir maçın tehir
edilmesinin düşünülmediğini açıkladı. Federasyondan yapılan açıklamada, 3 Kasım Cumartesi günü oynanacak olan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin...

Erteleme yok
Futbol Federasyonu, Turkcell Süper Lig'de hiçbir maçın tehir
edilmesinin düşünülmediğini açıkladı. Federasyondan yapılan açıklamada, 3 Kasım Cumartesi günü oynanacak olan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin erteleneceği yolundaki haberlerle, her iki kulübün yönetici ve teknik adamlarının aynı yöndeki dileklerinin son günlerde medyada yer aldığı vurgulanarak, şöyle denildi: "Hatta bazı gazetelerde, Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüplerinin maçın ertelenmesi talebiyle federasyonumuza müracaat ettiği haberleri yayınlanmıştır. Tarafımıza böyle bir müracaat yapılmadığı gibi, federasyonumuz mücbir nedenler olmadıkça, ligdeki hiçbir maçı tehir etmeyi planlamamaktadır. Müsabakalar, daha önce açıklanan takvim gereği belirlenen gün ve saatte oynanacaktır."
Alex: Karar skandal
Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Alex, Fenerbahçe TV'ye yaptığı açıklamada Denizlispor maçında Ümit Karan'a çalınan penaltıyı 'skandal' olarak nitelendirerek, "Eğer o skandal penaltı olmasaydı liderle aramızda fark olmayacaktı" dedi. Büyük olasılıkla Beşiktaş ve PSV maçlarında sahada olacağını da belirten Alex, Vederson'un adının Milli Takım'la anılmasını,
"Umarım çağrılır ve Fenerbahçe'nin bir oyuncusu daha Milli Takım'da olur" diyerek yorumladı.
İyi ki doğdun Diego!
Arjantin'in efsane futbolcusu Diego Armando Maradona dün 47 yaşına basarken, ünlü oyuncunun doğum günü ülkede şenliklerle kutlandı. Özellikle, Maradona'nın doğumunu yeni milat olarak kabul eden 'Maradona Kilisesi-Tanrının Eli' mezhebine bağlı binlerce kişinin gösterileri dikkat çekti. 1998'de Rosario'da kurulan mezhebin 54 ülkede 60 bin üyesinin bulunduğu belirtiliyor.
Pellegrini'nin talibi çok
İspanyol spor basını, Nihat Kahveci'nin forma giydiği Villarreal'in teknik direktörü Manuel Pellegrini'ye İngiliz kulüplerinden teklifler yağdığını iddia etti. Chelsea ve Newcastle'ın Şilili çalıştırıcının menajeri ile şimdiden görüşmeye başladığı ve gelecek sezon için teklif götürdükleri belirtildi.
Sam'a büyük jest
Şampiyon boksör Sinan Şamil Sam'ın ismi, memleketi Kars'ta bir caddeye verildi. Sam, İstasyon Mahallesi'ndeki caddenin girişine, Vali Mehmet Ufuk Erden ve Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu ile birlikte isminin yazılı olduğu levhayı çaktı.