Gündemden kısa kısa...

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri, eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Erdal İnönü'nün vefatının ardından dün internet sitelerinde birer başsağlığı mesajı yayımladı.

İnönü'ye başsağlığı
Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri, eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Erdal İnönü'nün vefatının ardından dün internet sitelerinde birer başsağlığı mesajı yayımladı. Mesajlarda Erdal İnönü'nün Türk siyasetindeki önemine vurgu yapılırken, İnönü'nün ailesine ve Türk ulusuna başsağlığı dilendi.

Daum'dan yalanlama
Almanya İkinci Ligi'nde mücadele eden FC Köln'ün teknik direktörü Christoph Daum, Türk Milli Takımı'ndan teklif aldığı yönündeki haberi yalanladı. Kölner Express'te çıkan haberde Alman teknik adamın Yunanistan maçının ardından Türkiye Futbol Federasyon Başkanı'yla gizli bir görüşme yaptığı yazılmış, ancak Federasyon Başkanı olarak Levent Bıçakçı'nın ismi telafuz edilmişti.

'Şampiyon olursak Tekke Fener'de'
Rusya liginde lider olan Zenit Kulübü'nün Başkanı Sergey Fursenko, 'Sport' gazetesine yaptığı açıklamada, Fatih Tekke'yi ligi şampiyon olarak bitirmeleri halinde Fenerbahçe'ye satacaklarını söyledi. Fatih'e "Bizi şampiyon yapmadan hiçbir yere gidemezsin" dediğini söyleyen Fursenko, oyuncunun da bu sözlerine, "Anlaştık, mutlaka şampiyon olacağız" karşılığını verdiğini ifade etti.

Korkmaz imza atıyor
Gençlerbirliği'nin başında antrenmanlara çıkmaya başlayan Bülent Korkmaz resmi imzayı bugün atacak. Eski teknik direktör Reinhard Stumpf, 200 bin avroluk yıllık ücretinin tamamını istemiş, ancak kulüp bu paranın yarısını vermeye yanaşınca sözleşmenin feshi konusunda pürüz çıkmıştı. Bu sorunun çözülmesinin ardından bugün Bülent Korkmaz resmi imzayı atacak.

Şişli'den Sivas'a otobüs
İstanbul Şişli Belediyesi, Sivasspor'a araç bağışlayacak. Ligin flaş takımlarından Sivasspor'un, özellikle deplasman seyahatlerinde yaşadığı otobüs sıkıntısını çözüme kavuşturmak için Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) bir süre önce Sivasspor'a otobüs satın alma kampanyası başlatmıştı. Kampanyanın ardından harekete geçen Şişli Belediyesi, başkan Mustafa Sarıgül'ün de direktifleriyle Sivasspor'a 31 kişi kapasiteli bir otobüs bağışlamayı kararlaştırdı.