Gündemden kısa kısa...

Fırat Aslan, Almanya'nın Dresden kentindeki maçta ABD'li Virgin Hill'i yenerek yarı ağır sıklette dünya şampiyonluğuna ulaştı ve bunu başaran ilk Türk sporcu unvanını elde etti. 37 yaşındaki boksör, bu kategoride...

'Dünyalar' Aslan'ın
Fırat Aslan, Almanya'nın Dresden kentindeki maçta ABD'li Virgin Hill'i yenerek yarı ağır sıklette dünya şampiyonluğuna ulaştı ve bunu başaran ilk Türk sporcu unvanını elde etti. 37 yaşındaki boksör, bu kategoride şampiyonluğu elinde bulunduran 43 yaşındaki rakibini 12 raund sonunda sayıyla alt etti.
'Bir daha söyle Henry'
İngiliz opera sanatçısı Tony Henry, İngiltere'nin Euro 2008'e mendil salladığı Hırvatistan maçından önce Hırvat Milli Marşı'nı söylerken büyük bir gaf yaptı. Henry, 'Güzel vatanımız' adlı marşın 'Mila kuda si planina' (Bilirsin sevgilim dağlarını ne kadar sevdiğimi) dizelerini bir harfte hata yapıp 'Mila kura si planina' yani 'Sevgilim, benim penisim bir dağ' diye okudu. Sanatçı, aşırı heyecan nedeniyle yaptığı hata dolayısıyla Hırvatlardan özür diledi. Hırvatlar ise Henry'ye kızmak şöyle dursun ona şükran borçlu olduklarını söylüyorlar. Henry'nin bu hatasıyla gergin Hırvat oyuncuların neşelendiğini ve bu sayede galip geldiklerini (3-2) belirten Hırvatlar, "Euro 2008'deki maçlarda marşımızı Henry söylesin. Hatta takımın maskotu da o olsun" diyorlar.
Es Es bir puana razı
TFF 1. Lig'de zirveyi ilgilendiren maçta Eskişehirspor'la Kocaelispor puanları paylaştı. Ev sahibi 2-0 öne geçmesine rağmen üstünlüğü koruyamadı ve maç 2-2 bitti. Diğer sonuçlar: Antalya-Elazığ: 2-1, Kartal-Kayseri Erciyes: 1-1, Malatya-Ordu: 2-0, Giresun-Samsun: 2-0, Altay-İstanbulspor: 2-1.