Gündemden kısa kısa...

Beşiktaş'ın yarın Şampiyonlar Ligi'nde konuk edeceği Marsilya dün İstanbul'a geldi.

'Atmosferi biliyoruz'
Beşiktaş'ın yarın Şampiyonlar Ligi'nde konuk edeceği Marsilya dün İstanbul'a geldi. Fransız ekibinin genç yıldızı Samir Nasri, teknik direktörleri Erik Gerets'in İstanbul'un atmosferinden devamlı bahsettiğini ve kendilerini İnönü'de neyin beklediğini bildiklerini söyledi. Nasri şöyle konuştu: "Gerets, stadın atmosferinin çok ateşli olduğunu vurguluyor. Ama ben öyle ortamlarda daha iyi oynuyorum. Gruptan çıkmak istiyorsak, bahanelere sığınmadan galip gelmek için savaşmalıyız."
Sakarya tepe taklak
TFF 1. Lig'in 14 haftasının kapanışında haftaya lider giren Sakaryaspor, sahasında Diyarbakırspor'a 2-0 yenildi ve ilk ikinin dışında kaldı. Düşüş içindeki 'Tatangalar', üst üste dört maçını beraberlikle kapattıktan sonra bu kez kaybetti ve Diyarbakır'a Hüseyin Kartal'ın ayağından yediği gollerle (dk 22 ve dk 53) boyun eğdi. Sakarya, 27'şer puanla sırasıyla lider ve ikinci durumda bulunan Antalya'yla Eskişehir'in 1 puan gerisinde üçüncü sıraya geriledi.
Potada ULEB sınavı
ULEB Cup'taki Türk takımları bu akşam dördüncü maçlarına çıkıyor.
A Grubu'nda Türk Telekom, Alman Alba Berlin'le Ankara'da karşılaşacak. Saat 18.45'te başlayacak mücadele CNN Türk'ten naklen yayınlanacak. B Grubu'ndaki Beşiktaş Cola Turka saat 19.00'da Portekiz takımı Aerosoles'i konuk ediyor. Galatasaray Cafe Crown ise Romanya deplasmanında Asesoft'la saat 18.00'de karşılaşacak.
Memo 12 sayı attı
NBA'de Utah Jazz, Detroit Pistons'ı 103-93 yenerken Mehmet Okur karşılaşmayı 12-7 ribaunt-3 asistle tamamladı. Diğer sonuçlar: Seattle-San Antonio: 101-116, Toronto-Chicago: 93-78, Indiana-Cleveland: 106-111,
LA Lakers-New Jersey: 100-102.
Ustalardan spor dersi
Kadir Has Üniversitesi Spor Hukuku Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin, Ülker'in sponsorluğunda düzenlediği 'Spor İletişimi Sertifika Programı'nın tanıtım kokteyli dün akşam üniversitenin Cibali yerleşkesinde yapıldı. Futbol federasyonunun eski başkanı Levent Bıçakcı'nın başkanlığında ve spor yazarları Yiğiter Uluğ ile Bağış Erten'in koordinatörlüğünde yürütülecek programın ön kayıtları 7 Aralık'a kadar sürecek. 120 saatlik ders programında aralarında Şenes Erzik, Halit Kıvanç, Tanıl Bora ve İbrahim Altınsay'ın da yer aldığı futbol uzmanları spor gazeteciliği, spor ekonomisi ve spor hukuku başlıkları altında dersler verecek.