Gündemden kısa kısa...

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, TBMM'ye sunulan Futbol Federasyonu Yasa Tasarısı'ndaki seçim kararının kaldırılmasıyla ilgili önerge verecek. Seçim tarihinin tespit edilmesinin FIFA tarafından tepki...

Bakandan önerge
Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, TBMM'ye sunulan Futbol Federasyonu Yasa Tasarısı'ndaki seçim kararının kaldırılmasıyla ilgili önerge verecek. Seçim tarihinin tespit edilmesinin FIFA tarafından tepki göreceğini düşünen ve inisiyatifi tamamen genel kurula bırakmak isteyen Başesgioğlu'nun vereceği önerge Meclis tarafından kabul edilirse genel kurul yeni maddeleri tartışacak ve seçim yapılıp yapılmayacağına karar verecek.
Jabi'ye ceza
Trabzonspor'da Gineli oyuncu Daouda Jabi'ye Galatasaray maçı öncesi milli takımdan geç dönmesi nedeniyle 15 bin YTL para cezası verildiği açıklandı. Sezon başında Erciyesspor'dan alınan Jabi, daha önce de disiplinsiz davranışları nedeniyle yine 15 bin YTL para cezası almıştı.
Ampute'ye para ödülü
Dünya Şampiyonası'nda üçüncü olan Ampute Futbol Milli Takımı, Futbol Federasyonu tarafından ödüllendirilecek. Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, milli takım oyuncuları ile teknik heyetini 5'er bin dolarlık primle ödüllendirileceği kaydedildi.
Ahmet Şan bıraktı
Konyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Mehmet Bezirci, kulüp başkanı Ahmet Şan'ın özel işlerinden dolayı takıma gereken yoğunluğu veremediği düşüncesiyle görevinden ayrılmak isteğini yönetime sunduğunu, yönetimin de teklifi kabul ederek, Şan'ın yerine Mustafa Yayla'yı atadığını. Bezirci "Bugüne kadar kulüpte uzun süre başkanlık görevini yürüten Ahmet Şan, mart ayında yapılacak Olağan Genel Kurul'a kadar onursal başkanımız olacak."
Alpay PAF takıma
Alman 2. Ligi takımlarından Köln'ün menajeri Michael Meier, kadro dışı bırakılan Alpay Özalan'ın bir kez daha teknik direktör Christoph Daum'un
yönetimi altında profesyonel takımda oynamasını imkânsız gördüğünü söyledi. Alpay'ın formda kalmak için amatör takımda yer alacağını doğrulayan Meier, "Alpay bunu kendi istedi" dedi.
McLeish görevi bıraktı
Alex McLeish, Euro 2008'i son anda kaçıran İskoçya Milli Takımı'ndaki görevini bıraktı. İskoç teknik adamın bugün resmen İngiliz Premier Ligi'nde zor günler geçiren Birmingham'la sözleşme imzalaması bekleniyor.
'Kop'lar Türkiye'de
Avrupa şampiyonu ve Dünya ikincisi milli atlet Süreyya Ayhan Kop, eşi ve antrenörü Yücel Kop ile birlikte ABD'den, Türkiye'ye döndü. İkili Milano aktarmalı olarak Atatürk Havalimanı'na geldi. Havalimanından
açıklama yapmadan ayrılan çiftin, cuma günü Ankara'da basının karşısına çıkacağı öğrenildi.
'Has' iletişimciler için
Ülker'in desteği ile Kadir Has Üniversitesi'nde 5 Ocak-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek Spor İletişimi Sertifika Programı başvuruları 26 Kasım-7 Aralık tarihleri arasında yapılacak. 8 Aralık'taki ön sınavı kazanan 30 öğrencinin burslu katılacağı programda habercilik ve gazeteciliğin etik kurallarını özümsemiş, iletişim ve spor hukukunun temel ilkeleri hakkında bilgi sahibi, Türk spor endüstrisinin gelişmesi için gerekli olan bilinçli spor iletişimcileri yetiştirmek hedefleniyor.
Ateş'in acı günü
Spor yazarı ve radyo programcısı İlker Ateş'in eşi Perihan Ateş, vefat etti. Türkiye Spor Yazarları Derneği'nden yapılan açıklamada, hastalığı nedeniyle uzun süredir tedavi gören Perihan Ateş'in, dün sabaha karşı vefat ettiği bildirildi. Perihan Ateş'in cenazesi, öğleyin Levent Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından, İzmit Değirmendere'deki aile mezarlığına defnedilecek. Ateş ailesine Radikal gazetesi olarak başsağlığı dileriz.