Gündemden kısa kısa...

Ampute Futbol Dünya Şampiyonası'nda üçüncü olan Türk Milli Takımı'nın teknik direktörü Fahir Genç'in Futbol Federasyonu'ndaki görevine son verildi.

Üçüncü yaptı, kovuldu
Ampute Futbol Dünya Şampiyonası'nda üçüncü olan Türk Milli Takımı'nın teknik direktörü Fahir Genç'in Futbol Federasyonu'ndaki görevine son verildi. Federasyon, gönderdiği yazıda Genç'in, "İşverence verilen görevi yerine getiremediği, işyeri şartlarına uymadığı, sözleşme hükümlerine aykırı hareket ettiği" gerekçesiyle sözleşmesini feshettiğini vurguladı. Genç olayı şaşkınlıkla karşıladı.
Fahir Genç, konuya ilişkin açıklamasında "TFF'nin bu kadar acele etmesini gerektirecek ne vardı? Yaklaşık 25 gün süren kamp ve turnuva dönemi sonrasında Ankara'ya gelir gelmez elime tutuşturulan bu karar, beni fazlasıyla üzdü. Federasyondaki görevime son verildi. Ancak amputenin başındaki fahri hizmetime şu an için devam ediyorum" diye konuştu.
'Ermenistan'la oynamak zorundayız'
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunda Değişiklik Yapan Tasarı'nın görüşmeleri esnasında MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'na 2010 Dünya Kupası elemelerinde Türkiye ile Ermenistan'ın aynı grupta yer aldığını anımsatarak, Ermenistan'la nasıl maç yapılacağını sordu. Ermenistan ile hem Türkiye'nin hem Azerbaycan'ın itilafları olduğunu ifade eden Başesgioğlu, "Ermenistan'ı tanıyoruz ama diplomatik ilişkilerimiz yok. Sporun evrensel kaideleri var. Milli takım bu ülkeyle maç yapmazsa yaptırımları var" diye konuştu. Başesgioğlu, Dışişleri Bakanlığı ile görüşeceklerini belirterek, "Önümüzdeki günlerde geleceğimiz noktayı kamuoyu ile paylaşacağız" dedi.
Sahada nazar duası
3. Lig ekiplerinden Lüleburgazspor, sahasında galibiyetle tanışamayınca, yönetim bir imamla anlaşarak saha içinde el açıp nazar duası okuttu. Sahalarında tavuk bacağı büyüsü olduğu iddia edildiğini belirten Başkan Siyami Aslan, "Futbolcularımızın üzerinde nazar var. Bu yüzden seyircilerimizin isteği üzerine nazar duası okuttuk" dedi. Daha sonra sahaya getirilen iki köpekten birisi saha içerisinde tavuk bacağı aradı ve gömülü olan bir tavuk bacağı bularak kimseye vermeden midesine indirdi.
Jazz zirveyi sevdi
NBA'de Utah Jazz, Philadelphia 76ers'ı deplasmanda 106-95'lik skorla mağlup etmeyi başardı. Jazz'da 26 dakika süre alan Mehmet Okur 16 sayı, 2 asistlik performans sergilerken, hiç ribaunt alamaması dikkat çekti. Orlando Magic ise deplasmanda Seattle Supersonics'i 110-94 mağlup edip üst üste dördüncü galibiyetini aldı. Magic'de Hidayet Türkoğlu, 15 sayı, 10 ribauntluk performansıyla 'double-double' yaptı.
İlhan yarı finalist
Milli tenisçi Marsel İlhan, İsrail'de katıldığı turnuvada yarı finalist oldu. İlhan, 15 bin dolar ödüllü F5 Futures Turnuvası'nda çeyrek finalde, Belçikalı Ruben Bemelmans'ı set vermeden yendi.