Gündemden kısa kısa...

TFF 3. Lig 1. Grup'ta oynanan Nusaybin Demirspor-Siirtspor maçının ardında çıkan olaylarda 4'ü polis, 4'ü futbolcu, 2'si de kulüp yöneticisi olmak...

Nusaybin'de 10 yaralı
TFF 3. Lig 1. Grup'ta oynanan Nusaybin Demirspor-Siirtspor maçının ardında çıkan olaylarda 4'ü polis, 4'ü futbolcu, 2'si de kulüp yöneticisi olmak üzere toplam 10 kişi yaralandı. Olaylar, ilk yarıyı 2-0 önde tamamlayan konuk takım futbolcularının 2-2 biten maç sonra Demirsporlu oyunculara saldırmasıyla başladı. Tekme ve yumrukların havada uçuştuğu kavgaya çevik kuvvet ekipleri müdahale etti. Trübündeki Siirtsporlu taraftarlar da çevik kuvvet ekipleri ile rakip takımın futbolcularını taş yağmuruna tuttu.
'Altın Top' Kaka'nın
France Football dergisinin bu yıl 52. kez düzenlediği 'Altın Top' (Ballon d'Or) ödülünü Milan'ın Brezilyalı yıldızı Kaka kazandı. Yıldız oyuncu, uluslararası 96 gazetecinin oylarıyla yapılan 'Altın Top'ta Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi'nin açık ara önünde ilk sırayı aldı ve Ronaldo (1997, 2002), Rivaldo (1999) ve Ronaldinho'dan (2005) sonra bu onura layık görülen dördüncü Brezilyalı oyuncu unvanına erişti.
Kurulda da beraberler!
Vücudunda dopinge rastlanan milli atlet Süreyya Ayhan Kop, Atletizm Federasyonu Ceza Kurulu'na kocası ve antrenörü Yücel Kop'la birlikte sevk ediliyor. Anti-Doping Kurulu'ndan B numunesinin resmi sonuçlarını
alan Atletizm Federasyonu, milli atletin yanı sıra olayda sorumluluğu olduğunu düşündüğü antrenör Yücel Kop'u da ceza kuruluna gönderecek. Ceza kurulu işlemleri bugün başlayacak.