Gündemden kısa kısa...

Trabzonspor'da, hafta sonunda yapılması planlanan olağan genel kurul ertelendi. Kulübün internet sitesinden dün yapılan açıklamada, bir üyenin, aidatını yatırmadığı...

Genel kurula erteleme
Trabzonspor'da, hafta sonunda yapılması planlanan olağan genel kurul ertelendi. Kulübün internet sitesinden dün yapılan açıklamada, bir üyenin, aidatını yatırmadığı için genel kurul toplantısına katılacaklar listesinde adı olmadığı gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı'na itirazda bulunduğu; bunun üzerine bakanlığın kulüpten tüzük değişikliği yapılmasını istediği belirtildi. Bu isteği hukuk dışı bularak konuyu İdare Mahkemesi'ne götüren Trabzonspor'da, kararın genel kurula yetişmeyecek olması sebebiyle olağan genel kurul ileri bir tarihe ertelendi.
'Bakkal' kepengi indirdi
Turkcell Süper Lig'de istikrarsız bir görüntü çizen Gaziantepsor'da teknik direktör Mesut Bakkal ve genel menajer Hasan Çetinkaya görevlerinden istifa etti. Kararını dün düzenlediği bir basın toplantısıyla açıklayan teknik direktör Mesut Bakkal, Gaziantepspor'a birtakım hedefler için geldiğini ancak olumsuz koşullar nedeniyle takım ruhunu oluşturamadığı gerekçesiyle istifa ettiğini söyledi.
Nürnberg'in hedefi
'dev golcü' Jan Koller Bundesliga takımlarından Nürnberg, AS Monaco'da for-
ma giyen Çek oyuncu Jan Koller'in peşinde. Nürnberg Tek-
nik Direktörü Hans Mayer'in tercihi doğrultusunda hareket ettiklerini belirten kulüp yetkilisi Martin Bader, Koller'le anlaşmak için uzun süredir uğraştıklarını ifade ederek, ocaktaki transfer döneminde Çek futbolcuyla masaya oturma olasılıklarının bulunduğunu kaydetti.
İki satırlık savunma
ABD kampında yapılan doping kontrollerinde iki numunesi de pozitif çıkan ve Atletizm Federasyonu tarafından ceza kuruluna sevk edilen milli atlet Süreyya Ayhan Kop ile eşi ve antrenörü Yücel Kop, yedi günlük sürelerinin sonunda federasyona kısa bir savunma gönderdi. Dilekçelerini avukatları vasıtasıyla Atletizm Federasyonu'na ileten Kop çifti, doping yaptıkları yönündeki suçlamaları kabul etmediklerini belirterek, ceza kurulundan
duruşma talebinde bulundu.
Belediye, Roma önünde
İstanbul Büyükşehir Belediyespor Voleybol Erkek Takımı, Avrupa Konfederasyon Kupası ikinci tur ilk maçında bugün sahasında İtalya'nın Roma Volley takımını konuk edecek. Turuncu-Mavililer, İtalya Ligi'nde ilk sırada bulunan rakibiyle Haldun Alagaş Spor Salonu'nda saat 17.00'de karşı karşıya gelecek. Rövanş ise 19 Aralık'ta İtalya'da oynanacak. İstanbul BB, ilk turda Makedonya'nın Rabotnicki ekibini elemişti.
Havuzda önemli sınav
Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası, Macaristan'ın Debrecen kentinde bugün başlıyor. Şampiyonanın ilk gününde beş Türk sporcu final için mücadele edecek. Yüzme Federasyonu Asbaşkanı Tuğrul Dellal-oğlu, şampiyonadan ümitli olduklarını, Türk sporcuların Türkiye'de yaptıkları derecelerin üstüne çıkacaklarına inandığını belirtti. Şampiyona 16 Aralık Pazar günü sona erecek.
Rekorlara veda
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), doping yaptığını itiraf eden ABD'li atlet Marion Jones'un madalyalarının geri alınacağını ve Jones'un adının da rekorlar kitabından silindiğini açıkladı. IOC Başkanı Jacques Rogge, üç gündür devam eden icra kurulu toplantısı sonunda yaptığı açıklamada, Marion Jones'un 2000 Sydney Olimpiyatları'nda kazandığı üçü altın olmak üzere toplam beş madalyanın geri alınacağını ve 2008 Pekin Olimpiyatları'na katılmasının yasakladığını belirtti.