Gündemden kısa kısa...

100. yılında Avrupa'daki en başarılı performansını gösteren Fenerbahçe,
'asırlık çınar'ın kupa bilançosunu yayımladı.

100 yılda 224 kupa
100. yılında Avrupa'daki en başarılı performansını gösteren Fenerbahçe,
'asırlık çınar'ın kupa bilançosunu yayımladı. Kulüpten yapılan açıklamada, Sarı-Lacivertlilerin 100 yılda, farklı branşlarda toplam 224 kupayı müzesine götürdüğü bildirildi.
'Alpay kararı üzdü'
Köln'ün teknik direktörlüğünü yapan Christoph Daum, milli
futbolcu Alpay Özalan'ı kadro dışı bırakma kararı nedeniyle çok üzüldüğünü söyledi. Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü olan Daum, Die Welt ve Berliner Morgenpost gazetelerinde yayımlanan bir söyleşisinde Alpay'a verdiği cezayla ilgili şunları söyledi: "Alpay'la birbirimizi uzun zamandır tanıyoruz, bir nevi baba-oğul ilişkisine sahibiz. O nedenle bu olay beni özellikle çok üzdü. Ancak bu konuda bu kadar kararlı davrandığım için herkes, benim için isim ve ilişkilerin önemli olmadığını, sadece FC Köln'ün önemli olduğunu anladı."
De Souza ayrıldı
Ankaraspor, Edmar De Souza'nın sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti. Sezon başında Fenerbahçe'den bir yıllığına kiralanan, ancak bir türlü istenen performansı sergileyemeyen Brezilyalı oyuncu tek bir maçta bile forma şansı bulamamıştı.
Adriano Sao Paulo'da
Serie A lideri Inter, iki yıldır performansında büyük bir düşüş gözlenen Brezilyalı oyuncusu Adriano'yu altı aylığına bedelsiz olarak Sao Paulo takımına kiraladı. Zaten alkol problemi nedeniyle uzun süredir Brezilya'da tedavi gören Adriano, sezon sonuna kadar bu ligde forma giyecek.