Güneş, 'ekibi' yeniden topladı

A Milli Futbol Takımı'nın 11 Ekim'de İngiltere ile yapacağı ve grup liderini belirleyecek 12. Avrupa Şampiyonası 7. Eleme Grubu 8. ve son maçının aday kadrosu açıklandı.

İSTANBUL - A Milli Futbol Takımı'nın 11 Ekim'de İngiltere ile yapacağı ve grup liderini belirleyecek 12. Avrupa Şampiyonası 7. Eleme Grubu 8. ve son maçının aday kadrosu açıklandı. Aday kadroya Sergen, İlhan ve Emre ile Yıldıray Baytürk de uzun bir aradan sonra davet edildi.
Sergen, yaklaşık 4 aylık bir aranın ardından aday kadroya çağrıldı. Milli Takım aday kadrosuna son olarak 7 ve 11 Haziran'da Slovakya ve Makedonya ile yapılan eleme grubu maçlarınaçağrılan Sergen, sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarılmıştı. Deneyimli futbolcu, Millilerin yaptığı 8 maçın kadrosuna çağrılmamıştı. Sergen, milli formayı son olarak 14 Kasım 2001'de, Avusturya ile yapılan ve Ay-Yıldızlı ekibin 5-0 kazanarak, 17. Dünya Kupası finallerine katılma başarısını gösterdiği play-off baraj maçında giymişti. Sergen bu maçta 63. dakikada Okan'ın yerine oyuna dahil olmuştu.
Kadroda şu futbolcular yer aldı: Sergen, İlhan, İbrahim, Emre (Beşiktaş), Fatih, Tuncay (Fenerbahçe), Bülent, Hakan Şükür, Ergün, Hasan (Galatasaray), Gökdeniz (Trabzon), Zafer (Ankaragücü), Ömer (Gaziantep), Deniz (Gençlerbirliği), Tugay (Blackburn Rovers), Rüştü (Barcelona), Alpay (Aston Villa), Okan, Emre (Inter), Ümit (Werder Bremen), Nihat (Real Sociedad), Tayfun (Espanyol), Yıldıray Baştürk (B. Leverkusen).
(Spor Servisi)