Güneş: İngiltere'yi unutun

Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, Liechtenstein maçı öncesinde Ay-Yıldızlı futbolcuların moral motivasyonun üst düzeyde olduğunu söyledi.

ZÜRİH - Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, Liechtenstein maçı öncesinde Ay-Yıldızlı futbolcuların moral motivasyonun üst düzeyde olduğunu söyledi. Gruptaki bu zorlu mücadeleyi kazanacaklarını belirten tecrübeli çalıştırıcı, "Lig havasından uzaklaştık, Liechtenstein maçına kilitlendik. Oyuncularımın kafaları tamamen bu maçta. Bu da beni hem sevindiriyor, hem de kazanacağımıza dair umutlarımı artırıyor. Bu moral motivasyon bizi üç puana götürecek en büyük faktör. Oyuncularımın çalışma hırsları mükemmel" diye konuştu.
Bu karşılaşma kazanılarak bitmeden İngiltere maçını konuşmanın bir anlamının olmayacağını belirten Güneş, "Biz ekip olarak İngiltere karşılaşmasını şimdilik hiç düşünmüyoruz. Oyuncularıma da günlerdir bunu anlatıyorum. Biz önce Liechtenstein'den üç puanla ayrılmak zorundayız. Rakibi küçümsemek olmaz. Zaten bizim için İngiltere ve Liechtenstein'in bir farkı yok. Bizim için önemli olan şimdilik ilk maçımız" açıklamasında bulundu. Sakat oyuncuları sorun etmediğini belirten Güneş, "Çok geniş bir kadromuz var. Bir tek oyuncunun yokluğu bizi etkilemez" dedi. Güneş'in sakat olan Nihat Kahveci'nin yokluğunda Tuncay Şanlı'yı onbirde oynatması bekleniyor. Rüştü'nün Barcelona'da yedek kalmasına da değinen başarılı çalıştırıcı, "Rüştü bu tür olayları problem edecek bir futbolcu değil. Belki biraz morali bozulmuş olabilir onu da en kısa sürede atlatacaktır. Böylesine iyi bir kaleci her ortamda kendini kabul ettirir. Biraz zaman tanımak gerek. Barcelona'da yedek kalmasını Milli Takım'a yansıtacağını da sanmıyorum" diye konuştu.
Alpay: Gücümüz ortada
Ay-Yıldızlı oyunculardan Alpay ise Liechtenstein maçını kazanacaklarını iddia ederek, "Rakibizi küçümsemiyoruz ama bizim de gücümüz ortada. Buradan üç puanı alıp döneceğiz. Eğer kendimiz gibi oynarsak bizi ne Liechtenstein ne de İngiltere durdurabilir" diye konuştu. İngiltere'yi İstanbul'dan puansız göndereceklerini belirten tecrübeli savunmacı, "Güçlü bir takım oldukları ortada.
Ama biz de Dünya üçüncüsü olmuş bir takımız. Taraftarlarımızın da desteğiyle İngilizler, Türkiye'de hayal kırıklığına uğrayacaklar" dedi.
Ocak ayında kulübü Aston Villa ile sözleşmesinin bittiğine dikkat çeken Alpay, Türkiye'ye dönüp dönmeyeceği konusunda kararsız olduğunu belirterek, "Şimdilik bir şey söylemek zor. İngiltere'de kalıp, orada futbol oynamak istiyorum. İsteğim bu yönde ama günlerin neler getireceği bilinmez" açıklamasında bulundu. (Spor Servisi)