Güneş kuradan memnun

Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, iyi bir kura çektiklerini söyleyerek "Bizim için en hayırlısı oldu. İspanya, Hollanda ve Rusya da çıkabalirdi.
Haber: MEHMET DEMİRCAN / Arşivi

İSTANBUL - Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, iyi bir kura çektiklerini söyleyerek "Bizim için en hayırlısı oldu. İspanya, Hollanda ve Rusya da çıkabalirdi. Bizim niyetimiz Portekiz'e gitmek. Türkiye, Letonya takımı hakkında fazla bir şey bilmiyor. Çıkışta olan bir takım. İngiltere'de oynayan oyuncuları var. Kimseyi küçümsemeyeceğiz, havaya girmeyeceğiz" şeklinde konuştu.
İngiltere maçında büyük bir moralsizlik yaşadıklarını söyleyen başarılı teknik adam "Adalılar karşısında heyecanımızın ve hırsımızın kurbanı olduk. Milli Takım olarak tekrar aynı hatayı yapmamalıyız. Heyecanımızı ve hırsımızı kontrol edip, Türkiye'ye, Türk insanına daha önce yaşattığımız bayramı hediye etmek istiyoruz. Hedefimiz grupta birincilikti. Olmadı, yolumuz biraz uzadı. Futbolcularıma güveniyorum, bu işi başaracağız ve Portekiz'e gideceğiz" iddiasında bulundu.