Güneş rekabeti artıracak

Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, Moldova ile yarın Ankara'da yapacakları özel maçta, Milli Takım'daki rekabeti artırması anlamında tüm futbolcuların iyi oynayacaklarını düşündüğünü söyledi.

ANKARA - Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, Moldova ile yarın Ankara'da yapacakları özel maçta, Milli Takım'daki rekabeti artırması anlamında tüm futbolcuların iyi oynayacaklarını düşündüğünü söyledi. Moldova maçının özel bir karşılaşma olduğunu, ancak ciddiye alınması gerektiğini belirten Şenol Güneş, düzenlediği basın toplantısında,
"Türkiye artık dünyada bir renk ve sestir. Hepimiz Türkiye için varız ve küçük ya da büyük demeden görevlerimizi yapmalıyız" dedi.
Türkiye'nin 2006 Dünya Kupası için şimdiden hazırlıklara başladığını belirten Güneş, "Moldova maçı için çağırdığımız futbolcularımız asıl kadro değil. Yıldıray ve Emre'nin sakatlıkları var. Ümit Davala'yı çağırmadık. Ancak, Moldova maçı sayesinde aşama kaydeden ve milli takım kadrosuna dahil edilebilecek oyuncularımızı da yakından görme şansı bulacağız. Takımdaki rekabeti arttırmaları anlamında futbolcularımızın iyi oynayacaklarını düşünüyorum. 2006'nın altyapısını oluşturmaya çalışıyoruz" diye konuştu. Türkiye'nin yıl sonuna dek 4 maç yapacağını belirten Güneş, şunları söyledi: "Liechtenstein ve İngiltere ile finallere katılabilmek için önemli iki maç oynayacağız. Bu maçlar öncesi iki de özel maç yapacağız. Moldova'dan sonra, İrlanda ile bir maç yapacağız. Önce Liechtenstein sonra da İngiltere maçlarını kazanmalıyız. Bize, neden Şükrü Saracoğlu Stadı'nda, İngiltere karşılaşması öncesi maç yapmadığımız soruluyor. Ancak, oranın büyüsü bozulmamalı. İngiltere maçı Türk futbol tarihinin bir numaralı maçıdır ve seyircileri ayrıca motive etmeye ihtiyaç yoktur." (Spor Servisi)