Güneş: Sıra İngiltere'de

Büyük bir baskı altında oynadıklarını belirten Şenol Güneş, "Galip gelmemiz gerken bir maçtı. Üstelik puan kaybına da tahammülümüz yoktu. Bizim favori olmamız bir takım baskıları da beraberinde getiriyordu ama Türkiye'nin gücü belli.

VADUZ - Büyük bir baskı altında oynadıklarını belirten Şenol Güneş, "Galip gelmemiz gerken bir maçtı. Üstelik puan kaybına da tahammülümüz yoktu. Bizim favori olmamız bir takım baskıları da beraberinde getiriyordu ama Türkiye'nin gücü belli. Favori olmayı, sahaya yansıtmak gerekiyordu onu da yaptık. Oyunun tamamına hakim olan taraf bizdik. Hücum özelliği bakımından oyuncuları kullanmaya çalıştık. Pas yüzdemiz, çoğu zaman iyiydi, iyi pozisyonlar ürettik. Ama zaman zaman skorun etkisiyle kesik kesik oyunlar da oldu, bu da normal" dedi.
Üç puanı üç golle almanın kendilerini sevindirdiğini söyleyen Güneş sözlerini şöyle tamamladı: "Futbolcularımın maçı ciddiye alması beni çok sevindirdi. Artık bu maç bitti, geleceğe bakacağız. Şu aşamadan sonra artık sahamızda İngiltere maçını kazanarak gruptan çıkmak istiyoruz. Adımlarımızı çok dikkatli atarak bugünlere geldik. Tek engel kaldı onu da 11 Ekim'de yenerek gruptan çıkacağız." (Spor Servisi)