Güneş: Yarış devam ediyor

Teknik direktör Şenol Güneş, yarışın devam ettiğini vurguladı. İlk yarıda oyunun kontrolünün Türk Milli Takımı'nda olduğunu belirten Güneş, "Ancak ikinci yarı kontrolü yitirdik.

  • Teknik direktör Şenol Güneş, yarışın devam ettiğini vurguladı. İlk yarıda oyunun kontrolünün Türk Milli Takımı'nda olduğunu belirten Güneş, "Ancak ikinci yarı kontrolü yitirdik. Rakibimize çok pozisyon verdik. Bu bir yarıştır. Telafisi mümkün" dedi.
  • İngiliz yetkililer, herhangi bir olay yaşanmaması için önlem aldı. İngiltere'de yaşayan ve maça gelecek Türkler'i telefonla tek tek arayan İngiliz yetkililer, stada bireysel olarak değil, gruplar halinde ve doğruca stada gelmelerini istedi. Şehir merkezinde ve stat çevresinde bin polis görev yaptı.
  • Karşılaşmaya, her iki takım taraftarları büyük ilgi gösterdi. Sunderland kentindeki 48 bin 500 kişi kapasiteli Light Stadı'nda yapılan karşılaşmanın biletlerinin tamamına yakını satılırken, maçı 5 bin civarında Türk seyirci izledi. Karşılaşmada, toplam 300 basın mensubu görev yaptı. Normalde 45 poundtan başlayan fiyatlarla satışa çıkarılan biletleri karaborsaya düştü ve 100 pounda alıcı buldu.
  • İngiltere ile en son 31 Mart 1993'te Dünya Kupası eleme grubunda karşılaşan Türk Milli Takımı'nın o günkü kadrosunda forma giyen futbolculardan Tugay ile Bülent bu maçta da görev yaptı. 10 yıl önceki maçta futbolcu olarak sahaya çıkan Ünal Karaman ise bu kez Türk Milli Takımı Antrenörü olarak sahadaydı.
  • İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Sven Goran Eriksson, son anda kadroda değişiklik yaparak, Heskey'i yedekler arasında bırakırken, bu futbolcunun yerine forvette, 17 yaşındaki Everton'lu Rooney'i ilk onbire aldı. Eriksson'un bu kararı, 'sürpriz ve kumar' olarak değerlendirildi.
  • Federasyon başkanı Haluk Ulusoy, bu karşılaşma için kafilede yer alan konukların tüm masraflarının kendisi nin karşılayacağını açıkladı.
    (Spor Servisi)