Güneş'e soğuk bile vız geldi

Voleybolda Bayanlar Ligi'nin iki güçlü takımını karşı karşıya getiren maçta sevinen Vakıfbank Güneş Sigorta oldu. Lider Eczacıbaşı'nın salonunda oynanan karşılaşmanın ilk iki setinde izleyicilerin beklediği çekişme ve kalite yoktu.

Eczacıbaşı-G. Sigorta: 0-3
SALON: Eczacıbaşı
HAKEMLER: Kadir İlbeyli, Çetin Acar
ECZACIBAŞI: Bahar, Natalia, Kounova, Zetova, Özlem, Gökçen, Izolda (L), Aylin, Deniz
GÜNEŞ SİGORTA: Chabovta, Burçin, Neslihan, Olga, Aysun, Elif, Necla (L)
SETLER: 23-25, 17-25, 27-29İSTANBUL - Voleybolda Bayanlar Ligi'nin iki güçlü takımını karşı karşıya getiren maçta sevinen Vakıfbank Güneş Sigorta oldu. Lider Eczacıbaşı'nın salonunda oynanan karşılaşmanın ilk iki setinde izleyicilerin beklediği çekişme ve kalite yoktu. Eczacıbaşı'nın manşet hatalarını çok iyi değerlendiren konuk ekip, hafta içinde transfer ettiği Chabovta ve bu maçta kusursuz bir oyun sergileyen Neslihan ile bol bol top öldürerek, ilk iki seti rahatça aldı. Eczacıbaşı'nın son dakika transferi Zetova hücumda etkiliydi ama bu oyuncunun takıma iyi monte edilemediği ve düzende aksaklıklara yol açtığı görüldü. Üçüncü sette silkinen Eczacıbaşı, rakibinin de yorulmasından istifade ederek, setin ikinci yarısında skorda öne geçmeyi başardı. Son derece zevkli geçen bu bölümde Eczacıbaşı, üç kez set sayası atmayı başardıysa da, Neslihan'ın başarılı oyunuyla bu seti de 29-27 alan Güneş Sigorta, sahadan galip ayrılmayı başardı. Eczacıbaşı, bu yenilgiye karşın ligde liderliğini koruyor.
Can pazarı derbisi
Bayanlar Ligi, bugün farklı bir derbiye sahne olacak. Düşmeme mücadelesi veren iki ezeli rakip Beşiktaş ile Galatasaray, bugün karşı karşıya gelecek. Kritik bölgede yer alan iki ekip de son dört sırada yer almamak için karşılaşmada mutlak galibiyeti hedefliyor. Maç, saat 16.00'da Burhan Felek Spor Salonu'nda. (Spor Servisi)