Güneş'ten hoşgörü çağrısı

Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, Galatasaray'a transfer olan Haim Revivo'ya hoşgörülü davranılması gerektiğini söyledi. Boston Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde master yapan kızı Ayçagül ile ABD'ye giden Güneş, kulüpler arasında yaşanan gerginliğin Milli Takım'a da yansıdığına işarek ederek şöyle konuştu:
Haber: SİNAN TOROS / Arşivi

İSTANBUL - Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, Galatasaray'a transfer olan Haim Revivo'ya hoşgörülü davranılması gerektiğini söyledi. Boston Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde master yapan kızı Ayçagül ile ABD'ye giden Güneş, kulüpler arasında yaşanan gerginliğin Milli Takım'a da yansıdığına işarek ederek şöyle konuştu:
"İki kulüp arasında ezeli rekabet sırasında zaman zaman kırgınlıklar olabiliyor. Revivo bir tercih yapmıştır. Önemli olan bu profesyonel davranışı anlayışla karşılamaktır. Geçmişte buna benzer olaylar nedeniyle gereksiz yere çıkan gerginliklerden ders almalıyız."
İngiltere ile oynayacağımız önemli milli maça da değinen tecrübeli teknik direktör, "12 Şubat 2003 tarihinde Ukrayna ile yapacağımız hazırlık maçında oyuncularımızın son durumlarını göreceğiz. Bu arada milli takım için düşündüğümüz futbolcuların performanslarını değerlendireceğiz. Şu anda yardımcıların, takımlarımızın kamplarını takip ediyor. Öncelikle ilk onbirde yer alan futbolcuların motivasyonunu üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyoruz. İngiltere'yi yenerek Milli Takım tarihinde bir ilke imza atacağız. Bundan kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın" diye konuştu.