Güney Afrika milli takım kaptanı öldürüldü

Güney Afrika milli takım kaptanı öldürüldü
Güney Afrika milli takım kaptanı öldürüldü
Güney Afrika ulusal futbol takımının kaptanlığını yapan kaleci Senzo Meyiwa, evine giren hırsızlara karşı çıkınca silahla vurularak öldürüldü.

Güney Afrika polisi, futbol milli takım kaptanı ve kalecisi Senzo Meyiwa'nın silahla vurularak öldürüldüğünü açıkladı. Olay, Johannesburg'un güneyinde yer alan Vosloorus'ta meydana geldi.

Güney Afrika Milli takımının kalecisi ve Orlando Stadium kulübünün kaptanı Senzo Meyiwa, evini soymaya kalkışan iki hırsıza direnmeye kalkışınca boynuna aldığı kurşun sonucu hayatını kaybetti.

Yerel basınının haberine göre, Meyiwa, olay anında evinde şarkıcı sevgilisi Kelly Khumalo ile sohbet ederken silahlı iki kişi tarafından cep telefonu ve saatinin verilmesi için tehdit edildi. Değerli eşyalarının çalınmasına karşı çıkan milli futbolcu hırsızlara karşı direnmeye çalıştı. O anda silahı üzerine doğrultan hırsızlardan biri paniğe kapılarak milli kaleciye ateş etti. Boynuna tek kurşun isabet eden Senzo Meyiwa'nın hastaneye kaldırılırken kan kaybı sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.

27 yaşındaki milli kaleci takımı Orlando Stadium'un Ajax de Ciudad del Cabo karşısında 4-1 galip gelmesinden sonra evinde kız arkadaşı ile dinlenirken cinayetin meydana geldiği duyuruldu.

Polisin Güney Afrika'da büyük infial yaratan Senzo Meyiwa cinayeti için hırsızları ihbar edecek kişilere 150 bin Rands (11 bin Avro) ödül koyduğu açıklandı.

(DHA - BBC)


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  BBC

  ,

  Afrika

  ,

  Sohbet

  ,

  Kız

  ,

  ödül

  ,

  Karşı