Güney Afrika yolunda rakipler belli oluyor

Futbolda yeni bir heyecanın kapısı aralanıyor. Güney Afrika Cumhuriyeti'nde 2010 yılında düzenlenecek FIFA Dünya Kupası'nın Avrupa Elemeleri kura çekimi bugün Durban kentinde yapılıyor. Kura çekiminde, Türkiye'yi...

DURBAN - Futbolda yeni bir heyecanın kapısı aralanıyor. Güney Afrika Cumhuriyeti'nde 2010 yılında düzenlenecek FIFA Dünya Kupası'nın Avrupa Elemeleri kura çekimi bugün Durban kentinde yapılıyor. Kura çekiminde, Türkiye'yi Futbol Federasyonu (TFF) Başkanvekili Affan Keçeci, yönetim kurulu üyesi Metehan Berktaş, genel sekreter Lutfi Arıboğan ve genel sekretervekili Metin Kazancıoğlu temsil edecek. Kura çekimi saat 17.00'de başlayacak ve TRT'den naklen yayımlanacak.
Türkiye ikinci torbada
Ay-Yıldızlılar kura çekimine ikinci torbadan katılacak. Toplam dokuz grupta oynanacak eleme karşılaşmaları sonrasında, gruplarında ilk sırayı alacak takımlar doğrudan finallere gidecek. Gruplarda en iyi puan ve averaja sahip ikinci sıradaki sekiz takım ise play-off mücadelesi verecek. Play-off maçları sonrasında dört takım daha finallere katılma şansını ele geçirecek.
İtalya, İspanya, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Portekiz, Hollanda, Hırvatistan ve Yunanistan 1. torbadan, İngiltere, İskoçya, Romanya, Türkiye, Bulgaristan, Rusya, Polonya, İsveç ve İsrail 2. torbadan, Norveç, Ukrayna, Sırbistan, Danimarka, Kuzey İrlanda, Finlandiya, İrlanda Cumhuriyeti, İsviçre ve Belçika 3. torbadan, Slovakya, Bosna Hersek, Macaristan, Moldova, Galler, Makedonya, Belarus, Litvanya ve Kıbrıs Rum Kesimi 4. torbadan, Gürcistan, Arnavutluk, Slovenya, Letonya, İzlanda, Ermenistan, Avusturya, Kazakistan ve Azerbaycan 5. torbadan, Liechtenstein, Estonya, Malta, Lüksemburg, Karadağ, Andorra, Fareo Adaları ve San Marino 6. torbadan kura çekimine katılacak.
Kupa dokuz kentte oynanacak
2010 Dünya Kupası Finalleri Güney Afrika Cumhuriyeti'nde, 11 Haziran-11 Temmuz tarihleri arasında organize edilecek. Karşılaşmalar ise, dokuz ayrı şehirdeki toplam 10 statta oynanacak. (Spor Servisi)