Güney Amerikalılardan 'devam' kararı

İzleyici yok, heyecan yok, istem yok, doğal olarak 'yok'lardan futbol da payını alıyor durgun gecede. Kışın ortasında mıyız yoksa futbolun anaokulunda mı, orası da belirsiz!
Haber: ASENA ÖZKAN / Arşivi

Beşiktaş-A. Gücü: 2-1
STAT: İnönü
HAKEMLER: B. Demirlek, A. Ulusoy, S. Akarca
BEŞİKTAŞ: Runje **, İ. Toraman **, G. Zan **, Baki **, İ. Üzülmez ***, Delgado ** (İ. Akın 86), Serdar **, Koray **, Ricardinho ***, Bobo * (Burak 66 *), Nobre **
ANKARAGÜCÜ: Serkan **, Abdurrahman **, Emre *, S. Bayrak * (Devran 86), Murat * (Tita 78), Da Silva ***, Aytekin *, S. Yeşilkaya *, Yasin *, Bebbe ***, Ceyhun ***
GOLLER: Ricardinho (62 pen), Delgado (73) / Bebbe (59)
SARI KARTLAR: İbrahim Üzülmez, Serdar / Da Silva, Sedat Yeşilkaya, Ceyhun
KIRMIZI KART: Yasin(88)

İzleyici yok, heyecan yok, istem yok, doğal olarak 'yok'lardan futbol da payını alıyor durgun gecede. Kışın ortasında mıyız yoksa futbolun anaokulunda mı, orası da belirsiz!
Jean Tigana yardımcıları ile birlikte oyun sistemini de değiştirmiş. Geri dörtlü yerinde ama orta saha elemanlarının sahadaki yerleşimi farklı. Ortanın sağında Delgado yanında Koray, Serdar ve Ricardinho, ileride ise Bobo ile Mert Nobre... Kısa anlatımı ile dün gece: 4-2-3-1 değil 4-4-2 oynadı Siyah-Beyazlı ekip, rakip Ankaragücü karşısında. Karşılaşmanın başlangıç düdüğünden itibaren de büyük oranda oyunun hâkimi oldular ama...
Gecenin en çalışkan ismi tartışmasız İbrahim Üzülmez idi. Üzülmez, soldan yaptığı ortalarda topu Ankaragücü ceza alanı içindeki 'golcüler' ile buluşturdu ancak özellikle Mert Nobre ayağına ve kafasına uzatılan milimetrik pasları 'hovardaca' harcadı. Beşiktaş ilk yarıda bol sayıda pozisyondan yararlanamadı buna karşın Aytekin'in Baki'nin hatasında
önünde bulduğu topu Runje'nin boş bıraktığı kaleye gönderememesi kendisi ve takımı adına bahtsızlık, Beşiktaş adına büyük şans oldu.
Stadın sönen ampulleri
Ankaragücü golü ikinci yarının hemen başında Bebbe ile buldu, hemen ardından da kaleci Serkan'ın Koray'ı ceza alanı içinde düşürmesinden kazanılan penaltı atışını Ricardinho'nun gole çevirmesi, eşitliği getirdi. Dakikalar 70'i gösterdiğinde sönen ampuller ise renksiz geceye 'ton' verdi. 'Yoklara' kısmi elektrik de katıldı! Basın tribününün 'şamata makinesi' İsmail Er'in Bülent Demirlek'e, "Hocam biz görüyoruz oynatmaya devam et" şeklindeki seslenişi ise bizleri ve 'diğerlerini!' fazlasıyla güldürdü.
Bitiriş Delgado'dan
Kısa bir aranın ardından elektrik geldi ama futbolun dönmesi için 'ruh çağırma' seansı kaçınılmazdı! Biz sahaya dönelim ve Koray'ın ne yaptığı sorusunu kime yönelteceğimizi kararlaştıralım! 'Yararından çok zararı var' dedikleri bu olsa gerek! Delgado attığı gol ile Beşiktaş'ı öne geçirdi ama bu golün getirisini bilmeyerek elbette. Beşiktaş, kupada yoluna şans eseri devam etti ya Delgado golü atıp takımını öne geçiremeseydi! 'Kimler giderdi?' isimleri art arda siz sıralayın.
"Böyle kışa böyle futbol, böyle yönetime böyle stat!" gecenin kısa ve gerçekçi anlatımı olsa gerek. Sevindirici yanı, epeyce aradan sonra İnönü'de kimse 'bela' okumadı değil, okuyamadı!