Güney gençleri deneyecek

Fenerbahçe'de sezon sonuna dek göreve getirilen teknik koordinatör Tamer Güney, öncelikle futbolcuların ve camianın moral çöküntüsünü gidermeye çalışacaklarını ifade etti.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'de sezon sonuna dek göreve getirilen teknik koordinatör Tamer Güney, öncelikle futbolcuların ve camianın moral çöküntüsünü gidermeye çalışacaklarını ifade etti.
Samandıra Tesisleri'nde, seminer mantığında basın toplantısı düzenleyen Tamer Güney, iki aylık dönem için hazırladığı projelerini anlattı. Güney, Fenerbahçe'de herkesin futbolcuların kondisyon eksikliğinin bulunduğunu düşündüğünü belirterek, şöyle konuştu: "Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ersun Yanal, takımında 12 üst düzey dayanıklılıkta futbolcu olduğunu söylemişti. Onların başarısı doğal. Fenerbahçe'nin başarısızlığı da kondisyondandır diye düşünüyorduk. Takımın başına geldiğimde Mustafa, Kemal, Tuncay, Yusuf, Ali Güneş, Steviç, Erhan, Vladimir, Hakan, Ümit, Johnson, Erman, İsmail ve Fatih'in fizik kondisyonlarının bilimsel verilere göre üst düzeyde olduğunu gördüm. Futbolcularda, kendi ifadeleriyle söylüyorum, maç kaybetme korkusundan dolayı moral çöküntüsü var. Camiada da moral çöküntüsü görülüyor. Bu noktada futbolculara kaybedecek birşey olmadığını, varolan fizik kapasitelerini ortaya koymaları yönünde telkin yapıyoruz."
Hedef Avrupa kupaları
Futbol takımının derece için yarışması, iyi futbol oynaması ve geleceğe güvenle bakması gerektiğini kaydeden Güney, "Amacım yedi haftayı geçiştirmek değil, Avrupa kupalarına katılabilecek sonuçlar almaktır" dedi. Güney, son yedi haftalık süreçte altyapıdan gelen oyuncuları deneyeceğini ifade ederek, "Bu oyuncuların bazılarının sözleşmesi bitiyor. Gelecek yıl takımda düşünmek için onları sahada görmemiz lazım. Yetiştirmek için uzun yıllar emek verdiğiniz bir oyuncu başka bir kulübe gidip patlama yaparsa saçını başını yolarsın. Takım kurma yetkisi bendeyse bu gençleri oynatırım. Altyapıdan gelmiş bir antrenör olarak zaten oynatmazsam olmaz" diye konuştu. Güney, yurtiçinde ve yurtdışında transfer taraması için 50 milyar liralık maliyetle bir ekip oluşturduklarını ve çalışmaya hemen başlayacaklarını söyledi. Tecrübeli teknik adam futbol şubesi sorumlusu Sadettin Saran'ın da kendisine destek verdiğini vurguladı.