'Güney'de bir 'Kuzey'li rakip daha...

'Güney'de bir 'Kuzey'li rakip daha...
'Güney'de bir 'Kuzey'li rakip daha...
Milli Takım, Adana'daki Kuzey İrlanda sınavının ardından bu kez Mersin'de Belarus'u konuk ediyor... Tarihinde ilk kez Tevfik Sırrı Gür Stadı'nda maça çıkacak olan Ay-Yıldızlılar'ın zorlu maçı 20.00'de başlayacak.

2014 Dünya Kupası’na katılamayışının ardından teknik direktör Fatih Terim yönetiminde yeniden yapılanma sürecine giren Milli Takım, bugün Belarus’la karşı karşıya geliyor. Cuma günü Adana’da Kuzey İrlanda’yı 1-0’la geçen Ay-Yıldızlılar bugün Mersin’de Belarus’u konuk edecek. Tarihte ilk kez Milli Takım’ı ağırlayacak Tevfik Sırrı Gür Stadı’nda saat 20.00’de başlayacak maçı İspanya Futbol Federasyonu’ndan Antonio Mateu Lahoz yönetecek. Karşılaşma Kanal D’den naklen yayımlanacak. Karşılaşmanın, 20 ve 35 lira olarak belirlenen biletlerinin satışına dün sabahtan itibaren stat gişelerinde başlandı. 

‘Bu iki maçın anlamı farklı’

Teknik Direktör Fatih Terim, maçla ilgili olarak, “Doğduğum şehir olan Adana’da Milli Takım Teknik Direktörü olarak ilk defa kulübede yer almıştım. A Milli Takımımız da Mersin’de yine ilk kez sahaya çıkacak. Bu sebeple her iki müsabakanın da hepimiz için anlamı farklı. Adana’da olduğu gibi Mersin halkının da Milli Takımımızı bağırlarına basacaklarına olan inancımı ifade ederek, tüm Türkiye ’yi heyecanlandıracak bir takım oluşturmanın ve bu süreci tüm halkımızla birlikte sürdürmenin Milli Takımımıza güç vereceğini hatırlatmak istiyoruz” dedi.
Milli Takım, Belarus ile bugün Mersin’de oynayacağı özel maçla birlikte tarihindeki 512. karşılaşmasına çıkacak. Ay-Yıldızlı ekip, 90 yıllık tarihinde 269’u resmi, 242’si özel olmak üzere geride kalan 511 maçta 185 galibiyet alırken, 120 kez berabere kaldı, 206 kez de rakiplerine yenildi. Fatih Terim’se Milli Takım Teknik Direktörü olarak 98. maçına çıkacak. Adana’da 15 Kasım’da Kuzey İrlanda ile yapılan özel maçtan önce Türkiye Futbol Federasyonu ile 5+2 yıllık yeni sözleşme imzalayan Fatih Terim, A Milli Futbol Takımı’nın 90 yıllık tarihinde en fazla maça çıkan, galibiyet yaşayan ve en çok gol atan takımı çalıştıran teknik adam unvanlarının sahibi durumunda bulunuyor.

Brezilya yolcusu kalmasın!


2014 Dünya Kupası’nda yer alacak son dört Avrupa ve iki Afrika temsilcisi bugün oynanacak maçlarla belli olacak. 24 takımın yerini ayırttığı eleme sürecinde son sekiz takımdan altısı bugün Brezilya vizesi alacak. Geriye kalan iki boş koltuk ise yarın Uruguay-Ürdün (5-0) ve Yeni Zelanda-Meksika (1-5) maçlarıyla sahibini bulacak. Günün programı şu şekilde: Avrupa: Romanya-Yunanistan (1-3), Hırvatistan-İzlanda (0-0), İsveç-Portekiz (0-1), Fransa-Ukrayna (0-2), Afrika: Mısır-Gana (1-6), Cezayir-Burkina Faso (2-3).