Gürcistan'la dördüncü kez

Milli Takım, bugün Gürcistan ile tarihinde dördüncü kez karşı karşıya gelecek. Ay-Yıldızlılar, kuzeydoğu komşusuyla ilk maçını 21 Ağustos 2002'de Trabzon'da oynadı.

TİFLİS - Milli Takım, bugün Gürcistan ile tarihinde dördüncü kez karşı karşıya gelecek. Ay-Yıldızlılar, kuzeydoğu komşusuyla ilk maçını 21 Ağustos 2002'de Trabzon'da oynadı. Milliler, Hüse-yin Avni Aker Stadı'ndaki bu özel karşılaşmada rakiplerini Arif Erdem, Cihan Haspolatlı ve Nihat Kahveci'nin golleriyle 3-0 yendi.
Kırmızı-Beyazlılar, 2006 Dünya Kupası elemelerindeki ilk sına-vında da rakibini yine Trabzon'da ağırladı. 4 Eylül 2004'teki maçta Fatih Tekke'nin golüyle 1-0 öne geçen Milliler, Asatiani'nin golüne engel olamadı ve mücade-le 1-1 berabere bitti. Bu maçın rövanşı niteliğinde olan ve 30 Mart 2005'te Tiflis'te oynanan karşılaşmayı Türkiye 5-2 kazandı. Ay-Yıldızlıların gollerini Tolga Seyhan, Fatih Tekke (2), Koray Avcı ve Tuncay Şanlı attı. Gürcis-tan'ın golleri ise Amisulashvili ve Iashvili'den geldi. (Spor Servisi)