Güreş, ata değil, ana sporu olacak!

Türkiye'de yaklaşık 10 yıllık bir geçmişi olan bayan güreşi gelişme döneminde. Uluslararası arenada bayan güreşçiler henüz istenilen başarıları elde edebilmiş değil, ancak Milli Takım Teknik Direktörü Nadir Uğurun Perçin gelecekten umutlu.

NEVŞEHİR - Türkiye'de yaklaşık 10 yıllık bir geçmişi olan bayan güreşi gelişme döneminde. Uluslararası arenada bayan güreşçiler henüz istenilen başarıları elde edebilmiş değil, ancak Milli Takım Teknik Direktörü Nadir Uğurun Perçin gelecekten umutlu. 40 sporcu ile Nevşehir'de kampa giren Bayan Güreş Milli Takımı, 9 Mayısta Antalya'da yapılacak Uluslararası Zafer Turnuvası ile 18-22 Mayıs tarihlerindeki Romanya Turnuvası'na hazırlanıyor.
Damat İbrahim Paşa Spor Salonu'nda kamp çalışmalarına başlayan milli takımın teknik direktörü Uğurun Perçin, antrenör Gülten Eyüpoğlu ile sporculardan Müzahir Sille, yıldız bayanlar Avrupa ikincisi Dilek Atakol, Avrupa üçüncüsü Burcu Kepiç, Avrupa üçüncüsü Emriye Musta, Yaşar Doğu Turnuvası birincisi Burcu Özkaya ve Türkiye Şampiyonu Sümeyye Sezer, Nevşehir Valisi Asım Hacımustafaoğlu'nu ziyaret etti. Bayan Milli Güreş Takımının 1998 yılında kurulduğunu ve bugüne dek uluslararası alanda 11 madalya kazandıklarını belirten Perçin, "Ata sporumuz güreşi ana sporu yapacağız. Bayanlar olarak güreşte erkekleri geçeceğiz" diye konuştu. (Spor Servisi)