Güreşte neşterli günler

Milli Takım, Dünya Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda hayal kırıklığı yaratırken, federasyon başkanı Osman Şansal takım içinde disiplinsizlik olduğunu savundu. Şansal şöyle konuştu: "Sporcu, antrenör ve bizler disiplinli davranmak zorundayız. Ancak takım içinde disiplin olduğu söylenemez.
Haber: HAMİT TURHAN / Arşivi

PARİS - Milli Takım, Dünya Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda hayal kırıklığı yaratırken, federasyon başkanı Osman Şansal takım içinde disiplinsizlik olduğunu savundu. Şansal şöyle konuştu: "Sporcu, antrenör ve bizler disiplinli davranmak zorundayız. Ancak takım içinde disiplin olduğu söylenemez. Paris'te bazı sporcularımız kilo problemi yaşadı. Müsabaka öncesi 10-15 kilo vermek zorunda kalan sporcularımız oldu. Bünyamin Emik kilo sorunundan kaynaklanan stres nedeniyle iki gün ishal oldu. Bu artık Türk güreşinde bir hastalık halinde. Anlaşıldı ki Türk güreşcisi bunun altından kalkamıyor. Bundan sonra fazla kilosu bulunan sporcuları kamptan uzaklaştıracağız. Ayrıca ciddi bir sağlık kuruluna ihtiyacımız var."
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ise, Türk güreşinin halen kendi içindeki çekişmelerden kurtulamadığını belirterek, "Grekoromen stilde Türkiye, dünyanın en iyi takımına sahip görünüyor. Fakat hatalar var. Bu hatayı takımın çalışmasında görmüyorum. Türk sporunun iyi bir sistemi yok. Bugüne kadar işler, bireysel yeteneklerle gitti. Milli Takım malzeme konusunda bile sorun yaşıyor. Organizasyon konusunda ciddi bir devrim yaşanması gerekiyor. Bu sorunu çözeceğiz" diye konuştu. Öte yandan şampiyonadaki son madalya umuda Bünyamin Emik de elendi. 60 kiloda mücadele eden Emik çeyrek finalde, Rumen Dia Cono Eusebiu'ya tuşla yenildi.