Güvenlik güçleri derbide kuş uçurmayacak!

İl Spor Güvenlik Kurulu, bugün İstanbul'da yaptığı toplantıda Beşiktaş ile Galatasaray arasında 3 Mart Cumartesi günü yapılacak derbide alınacak tedbirleri görüştü.

İSTANBUL - İl Spor Güvenlik Kurulu, bugün İstanbul'da yaptığı toplantıda Beşiktaş ile Galatasaray arasında 3 Mart Cumartesi günü yapılacak derbide alınacak tedbirleri görüştü. İstanbul Valiliği'nde vali yardımcısı Ergun Güngör'ün başkanlığında yapılan toplantıya iki kulübün yöneticileri de katıldı. Toplantıda alınan kararlara göre maçta 2 bin 634 Emniyet mensubu ve Beşiktaş Kulübü'ne ait 300 özel güvenlikçi görev alacak. Galatasaraylı taraftarlara 1607 kişilik yer ayrılırken, bu biletler bugün 13.00'ten itibaren tüm Biletix gişelerinden satılacak. Bir kişi, kimlik fotokopisini ibraz ederek en fazla iki bilet alabilecek.
Ayrıca, kulüpler, seyircilerine toplu ve ücretsiz bilet vermeyecek, deplasman müsabakalarına toplu seyirci organizasyonu yapılmayacak ve seyirciler toplu olarak güvenlik güçleri eşliğinde stada getirilmeyecek. Cumartesi günü tüm tedbirler 13.00 itibarıyla alınacak, stat kapıları saat 15.00'ten itibaren açılacak. (Spor Servisi)