Güvenlik tedbirleri olağanüstüydü

Terörün gündemin en önemli maddesine dönüştüğü bir ortamda Galatasaray-Malatyaspor maçı öncesinde İstanbul emniyeti, Atatürk...

  • Terörün gündemin en önemli maddesine dönüştüğü bir ortamda Galatasaray-Malatyaspor maçı öncesinde İstanbul emniyeti, Atatürk Olimpiyat Stadı ve çevresinde olağanüstü önlemler alarak adeta kuş uçurtmadı. Stadın ana giriş yollarından otoparka gelen tüm araçları durduran güvenlik güçleri, araçları didik didik aradı. Ayrıca otomobildekilerin isimleri alınırken, araç şoförlerinin telefon numaraları da belirlendi. Güvenlik güçlerinin televizyon naklen yayın araçlarını dahi aramadan geçirip telefon numarası alarak belirlenen görev yerine alması dikkati çekti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, UEFA'nın gözünün üzerinde olduğu Türkiye'deki maçlarda herhangi bir olay çıkmaması için bu önlemleri alırken, stat çevresinde yaklaşık 3 bin polisin görev yaptığı öğrenildi. Maç için Terörle Mücadele Şubesi'nden de ekiplerin görevlendirildiği öğrenildi.
  • Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde 2 Aralık Salı günü Juventus ile karşılaşacak olan Galatasaray, Malatyaspor maçı sonrasında bugün Almanya'ya gidecek. Bilindiği gibi UEFA'nın karşılaşmayı tarafsız sahaya alması sonrası Sarı-Kırmızılılar, Juventus ile Dortmund'da bulunan Westfalen Stadı oynama kararını almıştı. Bu arada maçın biletlerinin bugünden itibaren Dortmund'da satışa çıkarılacağı öğrenildi.
  • Denizlispor maçından sonra takımda operasyon yapacağının sinyallerini veren Fatih Terim, Malatyaspor karşısında Petre, Tamas, Berkant, Orhan Ak gibi isimleri oynatırken, Bülent Korkmaz, De Boer ve Hasan Şaş'ı yedek kulübesinde bekletti. Terim, Hakan Şükür'den ise vazgeçmedi.