Güvenoyu 'Yıldırım' gibi geldi

Fenerbahçe'de Samsunspor yenilgisinin ardından moraller bozulurken, başkan Aziz Yıldırım teknik direktör Christoph Daum ve oyuncularla yemekte bir araya gelerek moral verdi. Yıldırım ardından Van Hooijdonk ile Daum'la bir görüşme yaparak, "Hedeflerimizden sapmadık yolumuza devam ediyoruz.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'de Samsunspor yenilgisinin ardından moraller bozulurken, başkan Aziz Yıldırım teknik direktör Christoph Daum ve oyuncularla yemekte bir araya gelerek moral verdi. Yıldırım ardından Van Hooijdonk ile Daum'la bir görüşme yaparak, "Hedeflerimizden sapmadık yolumuza devam ediyoruz. Sizlere güveniyorum" diye konuştu. Alman teknik adam kısa sürede toparlancakları sözünü verirken, ocak ayındaki ara transfer döneminde takviye isteğini yineledi. İstanbul'daki sis nedeniyle rötarlı olarak kente gelen Sarı-Lacivertli kafilede morallerin hayli bozuk olduğu dikkati çekerken, gözler Beşiktaş derbisine çevrildi. Beşiktaş maçından beklenen sonucun alınamaması halinde teknik heyetin ciddi bir operasyon yapması bekleniyor.
Derbi sonrası operasyon
Sarı-Lacivertli yönetimin bazı oyunculara disiplinsiz davranışları nedeniyle vermeyi düşündüğü cezalar Beşiktaş derbisine takıldı. Samsun'da Daum'la tartışan ve kadro dışı bırakılan Hakan Bayraktar'ın yanısıra kaptan Ümit Özat, Fatih Akyel, Erhan Albayrak, Ali Güneş gibi futbolcular
uyarılacak. Yönetimden tam destek alan Alman hoca gerekirse bazı
oyuncuları takımdan gönderecek. Son haftalarda bekleneni veremeyen Rebrov'un ocak ayında gönderilmesine kesin gözüyle bakılıyor.
Sakatlıkları nedeniyle Samsunspor maçında forma giyemeyen Serhat Akın, Petkov ve Kemal için kulüp doktorları seferber oldu. Bu oyuncuların derbiye yetişip yetişmeyeceği önümüzdeki günlerde netleşecek. Samsun-spor önüne sürdüğü kadroyla eleştiri alan Daum'un Beşiktaş derbisinde, Galatasaray maçında olduğu gibi Fatih'i sağa, Petkov'u sola, Ümit Özat'ı ise orta alanda görevlendirecek. Kemal, Aurelio ve Selçuk'u da Ümit'in yanında oynatacak. İleride ise Van Hooijdonk ile Tuncay görev yapacak.
Samsunspor maçında ilk kez resmi bir karşılaşmada forma giyip, ilk 11'de oynayan İsmail Güldüren ile aynı karşılaşmada kırmızı kart görüp takımı 10 kişi bırakan Servet çok üzgün olduklarını açıkladılar, Servet, "O pozisyonda belki sarı olabilirdi. Ancak kırmızıyı hakedecek ağır bir hareket yapmadım" derken, İsmail Güldüren ise, "Oynadığım ilk maçta başarılı olamadım. Taraftarlardan özür diliyorum" diye konuştu.
Öte yandan Merkez Hakem Kurulu'nun Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi için İsmet Arzuman, Mustafa Çulcu ve Serdar Tatlı arasından seçim yapaması bekleniyor.