'Güvensizlik ortamı doğdu'

Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, göreve geldiği günden bu yana takımın başarısı için çalıştığını ve üstlerine karşı hiçbir zaman saygısızlık etmediğini belirterek, "Haluk Ulusoy'u seviyorum, ama ikili ilişkilerde son dönemde güvensizlik ortamı doğdu ve eski sıcaklık kayboldu" dedi.
Haber: BİLAL MEŞE / Arşivi

İSTANBUL - Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, göreve geldiği günden bu yana takımın başarısı için çalıştığını ve üstlerine karşı hiçbir zaman saygısızlık etmediğini belirterek, "Haluk Ulusoy'u seviyorum, ama ikili ilişkilerde son dönemde güvensizlik ortamı doğdu ve eski sıcaklık kayboldu" dedi. Şenol Güneş, Milli Takım'ın, Çek Cumhuriyeti ile yarın oynayacağı özel maç öncesi düzenlediği basın toplantısında, kendisinden kaynaklanan hiçbir sorunun olmadığını ve olmayacağını ifade ederek, "Sorun üretmek için burada değilim. Benim dışımda bir sorun varsa gidip onlardan öğrenirsiniz. Mukavelem sürüyor, bittiği zaman neler olacağını göreceğiz" diye konuştu.
Toplantıda, ne başkan, ne de yönetime karşı bir saygısızlığının olmadığını birkaç kez vurgulayan Güneş, şöyle devam etti: "Benim geçmişle hesabım yok. Gelecek, geçmişten daha önemlidir. Ulusoy'un yaşı benden küçük ama sonuçta benim başkanım. Ona karşı saygım devam ediyor. İkili ilişkilerimizde son dönemde güvensizlik ortamı doğdu. Eski sıcaklık kayboldu. Ben bunun dışında bir şey söylemedim. Başka bir şey söyleyen varsa, söylesinler ben de öğrenirim. Halkımız kavga sevmiyor, bunları görmek istemiyor."
Şenol Güneş, Antalya'da protokol tribünü çok kalabalık olduğu için
ayakta kaldığını ifade ederek, "Ayakta ben kaldım. Yönetimle hiçbir alakası yok. Yönetime getirilmesini sizin takdirinize sunuyorum" dedi. Bir gazetecinin, "Yöneticilerin yeni teknik direktör arayışları içinde olduğunu öğrendik?" demesi üzerine Güneş, "Ben yöneticilerin ne düşündüğünün muhakemesini yapamam. Eğer bir rahatsızlık varsa bana söylenmeli. Size söyledilerse, demek ki sizinle çalışmak istiyorlar" diye yanıtladı. Güneş, Çek Cumhuriyeti maçında alınacak bir yenilgiyle yaşanacak olası bir kriz üzerine de "Hayatta sağlık çok önemlidir. Ne kadar huzurlu bir ortam sağlarsak o kadar başarılı oluruz. İnsanları kaybettiğiniz zaman, gönlünü kırdığınız zaman yeniden kazanmak zordur. Aldığımız iyi sonuçtan Hakkari'deki, Van'daki insanın moralli olmasını isterken, ben kendi moralimi koruyamaz hale geldim" dedi.