'Güzel günler göreceğiz'

Fenerbahçe'nin yeni sezon için anlaştığı Alman teknik direktör Christoph Daum, dün İstanbul'a geldi.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin yeni sezon için anlaştığı Alman teknik direktör Christoph Daum, dün İstanbul'a geldi. Almanya'dan, Sarı-Lacivertli yöneticiler Hakan Bilal Kutlualp ve İlhan Ekşioğlu ile birlikte İstanbul'a gelen Daum'u çok sayıda Fenerbahçeli taraftar karşıladı. Adeta bir medya ordusunun Atatürk Havalimanı'nda takip ettiği Daum ve eşi, taraftarların yarattığı izdiham nedeniyle havalimanında zor anlar yaşadı.
Pasaport kontrolünden geçtikten sonra yaklaşık yarım saat havalimanından çıkamayan Daum ve eşi ezilme tehlikesi yaşarken, emniyet güçleri Alman teknik adam ile eşini adeta etten bir duvarla saran taraftarları güçlükle uzaklaştırdı. Taraftarlarla polis arasındaki gerginlik bir anda kavgaya dönüşünce, polis ekipleri jopla müdahale ederek taraftarları dağıtmaya çalıştı. Yaşanan olaylarda çok sayıda taraftarın fenalık geçirdiği gözlendi. Taraftarlar, polisin müdahalesi sonrasında yönetim kurulu üyelerini protesto ettiler.
Havaalanında izdiham
Daum'a büyük sevgi gösterilerinde bulunan taraftarlar, "Daum bizi şampiyon yapsana" şeklinde uzun süre tezahürat yaptılar. Öte yandan yaklaşık 20 kadar emniyet görevlisi Daum ve eşinin etrafını tamamen sararak rahat bir şekilde havalimanından ayrılmasını sağladı. Yöneticiler ve yardımcısı Murat Kuş ile birlikte Atatürk Havalimanı'ndan ayrılan Alman çalıştırıcı, Beylerbeyi'ndeki yönetim kurulu üyesi Mahmut Uslu'ya ait Bosphorus Oteli'ne gitti.
Daum'un bugün Fenerbahçe Burnu'ndaki kulüp binasında sözleşme imzalaması bekleniyor. Alman hoca, havalimanından ayrılmadan önce yaptığı açıklamada, Fenerbahçe olarak hep birlikte büyük ve başarılı bir camia olmaya çalışacaklarını söyledi. Daum, evine döndüğü için çok mutlu olduğunu vurgulayarak, "Fenerbahçeli taraftarlarla buluştuğum için çok mutluyum. Tek hedefimiz birlikte Türkiye'de ve uluslararası alanda büyük başarılara imza atıp, bu başarıları birlikte kutlamak. Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleriyle, büyük başarılara imza atmak için çalışacağız. Fenerbahçe camiasına seslenmek istiyorum; hep birlikte büyük ve başarılı bir camia olmak istiyoruz" diye konuştu.
Barcelona'nın Rüştü iddiası
Öte yandan İspanya'nın Barcelona kulübü, Rüştü ile anlaştığını açıkladı. Katalan ekibinden yapılan açıklamada, başarılı kaleci ile her konuda anlaştıkları ve resmi imzanın 15 Haziran'daki başkanlık seçiminden sonra atılacağı bildirildi. Milli kalecinin gitmesine kesin gözüyle bakan Sarı-Lacivertli takımın transfer komitesi hem Türkiye'de, hem de Avrupa'dan kaleci arayışlarına başladılar. Fenerbahçe'nin gündemindeki eldivenler ise şöyle: Pletikosa, Asper, Petkoviç; Türkiye'den Adanasporlu Murat Şahin ve Gaziantepsporlu Ömer. Kesin kararı ise Christoph Daum verecek.