Güzel İzmir'de ralli şenliği

2003 Avrupa Ralli Şampiyonası'nın 3. ayağı olan 32. Tofaş Rallisi, 16-18 Mayıs tarihlerinde İzmir'de yapılacak. Avrupa Şampiyonası'na 20 katsayı üzerinden puan veren ve Türkiye Şampiyonası'nın en önemli ayaklarından birini teşkil eden rallide 6'sı yabancı toplam 60 ekip mücadele edecek.

İSTANBUL - 2003 Avrupa Ralli Şampiyonası'nın 3. ayağı olan 32. Tofaş Rallisi, 16-18 Mayıs tarihlerinde İzmir'de yapılacak. Avrupa Şampiyonası'na 20 katsayı üzerinden puan veren ve Türkiye Şampiyonası'nın en önemli ayaklarından birini teşkil eden rallide 6'sı yabancı toplam 60 ekip mücadele edecek. 16 Mayıs'ta saat 15.30'da İZFAŞ'tan verilecek startla başlayacak rallide ekipler, 287 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 1000 kilometrelik asfalt parkurda yarışacak. 15 özel etabın yer aldığı yarış 3 ayaktan oluşacak ve ağırlıklı olarak Seferihisar, Urla, Menderes, Balçova noktaları arasındaki güzergahta gerçekleştirilecek.
Özel seyirci etabının Pınarbaşı Pisti'ne taşınması, bugüne kadar tek kalkışlı düzenlenen seyirci etabının ilk defa çift kalkışlı ve iki gün üst üste geçilecek olması, ilk kez uygulanacak özel seyirci alanlarının Beyler'de iki ve Güzelbahçe'de olmak üzere üç noktada organize edilmesi, bu sezonki yenilikler. Türkiye Otomobil ve Motorsporları Federasyonu Başkanı Mümtaz Tahincioğlu, Dünya Şampiyonası standartlarını uygulayacaklarını belirterek, "Türkiye'nin tanıtımına hizmet ediyoruz" dedi. (Spor Servisi)